26.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velký krok kupředu v lučních kombinacích

Zajímavá novinka firmy APV má název GP 600 M2. Jedná se o novou generaci kombinací prutových bran se zubovým válcem pro údržbu luk a pastvin. Se záběrem šesti metrů je tento stroj vhodný i pro větší výměry. Umí pracovat velmi intenzivně díky prutům, které převzal od předchůdců. Vše ostatní je vyvinuto nově.  

Nově zkonstruován byl již hlavní rám. Díky dlouhé a štíhlé oji se ke kombinaci může traktor natočit v ostrém úhlu, což se na loukách vždy hodí. Vpředu je pak umístěna tradiční smyková lišta pro rozhrnutí krtin a hromad půdy, za ní pak pruty ve čtyřech řadách. Zpětné utužení půdy přebírá zubový válec, nově ovšem členěný na dva segmenty se šířkou tří metrů. Za válci je transportní podvozek, v pracovní poloze zdvižený nahoru pomocí nového rámu. Takto podvozek vhodně dotěžuje opěrný válec. Při práci se stroj může na souvratích otáčet na válci.

Na hlavním rámu, ve středu pole s pruty, je umístěn pneumatický secí stroj APV řady PS. Standardně má zásobník o objemu 500 l, na přání pak 800 l. Přístup k zásobníku je pohodlný – prostřednictvím schůdků a lávky s protiskluzovým povrchem na levé straně.

Úplně nově firma APV vyřešila nastavování stroje. Každá řada prutů disponuje vlastním nastavováním úhlu sklonu. Hloubku práce pole prutů lze nastavovat jednoduše pomocí vymezovacích podložek na zadních pístnicích. Snazší je také nastavování výšky čelní smykové lišty. Určité přizpůsobení hloubky záběru prutů lze provádět i za jízdy – změnou polohy spodních táhel tříbodového závěsu. A zcela novou vlastností u stroje GP 600 M2 je to, že opěrný válec lze kdykoli demontovat. Místo něj se ke stroji připojí dvě malé nápravy, které přebírají hloubkové vedení. Celková hmotnost stroje GP 600 M2 činí 4750 kg.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down