18.01.2023 | 06:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velký shrnovač s řadou užitečných funkcí

Na celé řadě velkých zemědělských podniků a u poskytovatelů služeb po celé Evropě pracují čtyřrotorové shrnovače Fendt Former 14055 Pro. Tyto velké stroje disponují řádným pracovním záběrem, jenž lze plynule nastavovat v rozsahu od 10,5 až do 13,8 m. Pro letošní sezónu Fendt nabízí své největší shrnovače po důkladném přepracování.

Shrnovač Fendt Former 14055 Pro byl vyvinutý pro vysokou pracovní rychlost v kombinaci s velkým záběrem. Konstruktéři se také zaměřili na co nejúčinnější eliminaci znečišťování krmiva při shrnování. Fendt Former 14055 Pro se pyšní unikátním ISOBUS systémem Fendt proConnect, jenž sestává z funkcí Fendt flexHIGH, gapControl a myMemory. K tomu, aby shrnovač sklízel krmivo bez znečištění, přispívají známé funkce, jako je Jet efekt, přestavitelná zakřivená vodicí dráha a pohyblivé zavěšení jednotlivých rotorů prostřednictvím křížových kloubů.

Pomocí ISOBUS si řidič z kabiny traktoru může nastavovat nejen pracovní záběr, ale i šířku odkládaného řádku. Druhý zmíněný parametr je vždy řízen synchronizovaným přestavováním obou zadních rotorů. Plynulý posuv přední dvojice rotorů zase slouží k přestavování pracovního záběru; a to buď také synchronně, anebo i nezávisle na sobě jen na levé či pravé straně. Tak se lze za jízdy pohodlně vyhýbat překážkám na poli, jako jsou například stromy.

ISOBUS ovládání navíc dovoluje i samostatný zdvih rotorů, precizní práci v souběžných jízdách i na souvratích a výrazně snižuje úroveň ztrát píce. Praktickou funkcí je možnost nastavení zdvihu rotorů na souvratích.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down