Velký stánek lákal mnoha novinkami

Příznivci rakouské firmy Pöttinger si přišli na své v rozsáhlé expozici společnosti Agrozet České Budějovice na veletrhu Země živitelka. Byly tam k vidění jak novinky, tak i stroje stávající, některé ovšem se zajímavými úpravami. Ty poukazovaly na to, že tento rakouský výrobce nepolevuje v inovacích svého sortimentu.

V době konání veletrhu již přichází na řadu základní zpracování půdy po sklizni předplodiny, a to včetně orby. Pro orbu velkých výměr nabízí firma Pöttinger polonesené pluhy Servo 6.50, které jsou koncipovány velmi moderně. Svědčí o tom již systém trakčního posilovače Traction-Control, který je zdokonalený a funguje jako řízený. V průběhu orby působí pístnice posilovače nastaveným tlakem na traktor a zvyšuje zatížení záhonového kola jeho zadní nápravy až dvojnásobně. Toto kolo je za běžných podmínek výrazně méně zatížené než kolo jedoucí v brázdě, což systém trakčního posilovače zcela eliminuje.

Dotížením záhonového kola se výrazně omezí jeho prokluz a zlepší se tahový výkon traktoru. Prakticky to znamená zvýšení plošné výkonnosti, snížení opotřebení pneumatik i spotřeby paliva. Při vyhlubování pluhu na souvrati je tlak v pístnici automaticky snižován, takže nepůsobí negativně na traktor při otáčení soupravy. Při zaorávání pluhu tlak automaticky stoupne na nastavenou hodnotu. Trakční posilovač funguje popsaným způsobem i v případě, že řidič provádí vyhlubování a otáčení pluhu jedním vnějším hydraulickým okruhem traktoru.

Vystavený pluh Servo 6.50 Nova byl vybaven hydraulickým systémem nonstop jištění orebních těles a mechanickým nastavením záběru orebních těles.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 10/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *