Velký výběr řezacích bubnů

Firma Krone vystavovala ve své expozici v Brně novou řezačku BiG X 880 s třídílným, na řádcích nezávislým adaptérem EasyCollect 900-3. Se svým pracovním záběrem 9,0 m (tj. dvanácti řádků) je tento adaptér určen pro velké typy řezaček BiG X 700 – 1100.

Oběžný kolektor se středovým vstupem provádí podélné vkládání rostlin, které tak mohou být nařezány na optimální délku. Oběžné nože jsou samoostřicí a mezi stupňovitým protiostřím provádí přesný řez. Senzor v adaptéru dokáže vyhodnocovat zralost sklízené hmoty a systém AutoScan podle těchto informací provádí automatickou regulaci délky řezanky. Díky tomu pak může fermentace krmiva v silážním žlabu probíhat lépe.

Zavěšení adaptéru a rychlospojky je inovováno, aby byl umožněn rychlejší a bezpečnější výkyv adaptéru v průběhu jízdy. Rychlospojka umožňuje komfortní a automatické připojení pohonů adaptéru.

Před nařezáním hmoty ještě probíhá její předběžné stlačení prostřednictvím šesti vkládacích válců. Nastavitelné tažné pružiny, ovládající přítlak vkládacích válců, jsou také inovované a mají větší průměr, takže vkládací ústrojí dosahuje ještě účinnějšího stlačení píce, než doposud.

O řezání se stará velký řezací buben MaxFlow, osazený 20, 28 nebo 36 noži. Nože na bubnu jsou uspořádány ve tvaru „V“ a svírají vůči protiostří úhel 11 stupňů. Ačkoli buben má uzavřenou konstrukci, prostor pod noži je značný pro vysoký dopravní výkon bubnu. Kromě toho může být řezačka vybavena i bioplynovým řezacím bubnem se 40 nebo 48 noži. Nechybí ani systém VariStream, kdy nadměrný objem hmoty může projít díky odpruženému dnu řezacího bubnu a odpružené zadní stěně metače.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *