19.01.2022 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Velmi šetrná a výkonná aplikace kejdy

Jednou z možností aplikace kejdy či digestátu je použití tzv. vlečné hadice. Tento systém neexistuje jen v podobě zařízení, agregovaného do zadního tříbodového závěsu traktoru. Může jej využívat i samojízdný aplikátor, jako například stroje od nizozemského výrobce Vervaet.

Systém přitom zaručuje přesné rozdělení hnojiva při aplikaci bez ztráty tlaku a samozřejmě velmi šetrnou práci. Samojízdný aplikátor Vervaet Hydro Trike nebo Hydro Trike XL je osazen hadicovým aplikátorem a nádrží o objemu šesti tisíc litrům, mající funkci „meziskladu“. Společně s výkonným čerpadlem dovoluje tato menší nádrž dosahovat velmi precizní aplikace kejdy. Řezací hlava se zároveň stará o to, aby nedocházelo k zablokování vedení kejdy.

Aplikátor na velkých a širokých flotačních pneumatikách Michelin, ale s menším objemem hnojiva v nádrži, je k půdě velmi šetrný. Na přání může být vybaven precizně vyladěným systémem kompenzace tlaku na pneumatiky. Díky těmto vlastnostem lze s aplikátorem vyjet na jaře na pole dříve, než je to obvykle možné s traktorem a taženou aplikační cisternou. Dále jsou aplikátory Vervaet vhodným řešením tam, kde se hospodaří na půdách s menší únosností. Malá pufrovací nádrž pracuje zcela bez tlaku. Neustálým přísunem kejdy se dosahuje až o 50 procent vyšší výkonnosti než s traktorovou cisternou a návozci.

Obsluha má pro dlouhé pracovní dny maximální pohodlí. Umožňuje to luxusní, prostorná a moderně vybavená kabina. Ovládací prvky má řidič pěkně po ruce, sdružené v loketní opěrce. Využívá i satelitní navigační systém.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down