07.03.2014 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vertikální zpracování půdy se osvědčuje

Jedním z podniků, který se rozhodl pro změnu v systému zpracování půdy, je i Zemědělská akciová společnost Bečváry, hospodařící na 4400 hektarech orné půdy na okrese Kolín. Většina této výměry je obhospodařována bezorebně a každoročně byla plocha 1000 hektarů zpracována prohlubováním.

Jeho úroveň však nebyla všude uspokojující. Hlavní agronom, Ing. Václav Nedvěd, také testoval různé technologie, zúčastnil se školení u firmy SIMBA a návštěvy podniků v Anglii. Zde ho zaujala technologie vertikálního zpracování půdy této firmy. U nás navštívil některé uživatele těchto strojů a na základě dobrých zkušeností se rozhodl k pořízení stroje SIMBA SL 700 OSR, později doplněného ještě o válec Aquell 2. Tato souprava ztělesňuje technologie vertikálního zpracování půdy, setí řepky a protierozního válení a může provádět až šest operací při jediném přejezdu.

V podniku ZAS Bečváry bylo s touto soupravou v loňském roce již založeno 100 hektarů ozimé řepky. Díky mimořádnému úspěchu ji bude letos čekat minimálně 1600 hektarů. V agregaci s pásovým tahačem Case IH Quadtrac se jmenovitým výkonem 447 kW/608 k odvádí stroj Simba perfektní práci při vysoké výkonnosti.

Více informací přinese Zemědělec č. 12/2014.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down