Větší orientace na český trh

S produkty firmy MGM, a. s. se mohli v polovině února seznámit účastníci již tradičních dní otevřených dveří v Holešově. Tradiční zůstává také nabídka společnosti - opravy motorů Zetor, Perkins, Ifa, stejně jako prodej, repase a opravy vysokozdvižných vozíků Desta, Balkancar, Nissan, Toyota a Komatsu a především výroba, prodej a servis postřikovačů MGM.

„Loňský rok byl pro nás zlomovým. Díky rozchodu se zahraničním obchodním partnerem jsme museli změnit strategii prodeje postřikovačů. Orientujeme se teď více na tuzemský trh, i když jsme zaznamenali úspěchy i v zahraničí. Své uživatele si naše stroje nacházejí v Rakousku, na Slovensku a poptávka je i v Německu, případně v zemích bývalého SSSR.
Těší mě především zvyšující se zájem mezi našimi zemědělci, který registrujeme od počátku letošního roku. Snažíme se jim proto všemožně vycházet vstříc. Věnujeme se například opravám jejich starších postřikovačů, v těchto dnech pracujeme na devíti kusech. Pro podniky nabízíme též testy postřikovačů a rosičů. Odbyt nových strojů by v tuzemsku určitě byl, jen musíme přečkat období určitého vyčkávání, které momentálně trvá a s nímž se potýkají všichni výrobci a prodejci techniky,“objasňuje priority obchodní strategie ředitel akciové společnosti Ing. Antonín Klabal a pokračuje:
„V minulých letech jsme vyráběli zhruba 120 postřikovačů za rok při plné vytíženosti našich zaměstnanců. Tolik strojů produkovat zřejmě nebudeme, o to více se chceme zaměřit na odstranění nebezpečí sebemenších závad. Potvrzuje se nám totiž, že podmínky českého zemědělství jsou přeci jenom jiné než ty západoevropské a na mechanizaci kladou zvýšené nároky. Ne všude postřikovače pracují na ideálně srovnaných polích, a tak dochází k častějšímu nebezpečí rázů a únavě materiálu. Někdy ke strojům nebývá příliš šetrná ani jejich obsluha, jejímž úkolem je hlavně zvládnout za den co nejvyšší pracovní penzum. A především není žádným tajemstvím, že v České republice je vytíženost všech strojů podstatně vyšší než na západ od našich hranic.
Po technické stránce naše postřikovače za konkurencí nikterak nezaostávají. Testy, které proběhly vloni v Německu a byly zveřejněny v časopisu Agrartechnik, pro nás dopadly velmi dobře. Přesto pokračujeme ve vývoji a na letošním ročníku veletrhu Techagro v Brně, kde budeme vystavovat na rozloze 150 m² na volné ploše A 013, představíme několik vylepšení.
Čeho si mohou všimnout návštěvníci dnů otevřených dveří již teď, je změna designu nádrže. U nových výrobků je na povrchu hladká v bílé barvě s možností umístění nádrže na vodu dovnitř i ven dle přání. Další změny uvidí návštěvníci veletrhu, kam bych chtěl do naší expozice všechny srdečně pozvat.“

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *