Více výkonu, více komfortu a tradiční spolehlivost

Traktory John Deere ze závodu v Mannheimu nachází v České republice různorodé uplatnění, mimo jiné i v lesnictví. A to již od prvních roků výroby traktorů řady JD 6000, jejíž zahájení bylo pro mannheimskou továrnu velkým skokem kupředu.

Velmi rychle po vstupu na náš trh si traktory John Deere řady 6000 získaly respekt svým komfortem ovládání, spolehlivostí a tahovým výkonem. Modely s krátkým rozvorem s označením JD 6100–6300 byly také prodávány v lesní výbavě pro profesionální dlouhodobé nasazení při těžbě dřeva.

Při namáhání traktoru za jízdy s nákladem v obtížném lesním terénu přes nerovnosti a pařezy se stroje ukázaly jako absolutně spolehlivé a velmi robustní. Veškeré rázy, ať na podvozek, nebo od přibližovacího štítu či rampovače jednoduše absorboval pevný litinový rám procházející celým traktorem od zadního mostu až po čelní připojovací prostor. Spojovací prostor mezi převodovkou a motorem, stejně jako uložení motoru zůstávaly ušetřené jakýchkoli zkrutných sil.

K uživatelům traktoru modelové řady JD 6020 patří také Městské lesy Vimperk. Stroj s označením JD 6220 s lesní nástavbou je využíván k přibližování kulatiny a k nakládce štěpky. Na Šumavě v okolí města Vimperk se podnik se stará o 1368 hektarů lesních porostů, které jsou tvořeny převážně smrkem. Maximální objem vytěženého dřeva dosahuje 16 000 m3 ročně, přičemž těžba v nadmořské výšce 700–900 metrů nad mořem probíhá celoročně.

S ohledem na zvýšení nároků na výkonnost při těžbě vypsaly Městské lesy Vimperk výběrové řízení na další lesní kolový traktor a jeho vítězem se stala společnost Agrozet České Budějovice. Svému zákazníkovi dodala traktor John Deere z modelové řady 6MC, konkrétně nejmenší model 6100MC.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *