Víceúčelové návěsy a nově i lisy

V rozsáhlé expozici firmy Pöttinger na veletrhu EIMA nechyběly ani stroje pro formování řádku, sklizeň píce a samozřejmě ani technika pro zpracování půdy a setí. Také v těchto oblastech přichází firma s četnými novinkami.

Z oblasti shrnovačů si firma Pöttinger nezvolila ten největší model, ale stroj s dvojicí rotorů a středovým formováním řádku – TOP 842 C. Díky osazení dvojicí rotorů o průměru 3,7 m má shrnovač plynule nastavitelný záběr od 7,7 až do 8,4 m.

Pro sklizeň píce z řádku, slámy či odvoz hmoty od řezačky byl prezentován víceúčelový návěs Europrofi 5510 L Combiline. Jedná se o novinku mezi návěsy firmy Pöttinger, návěs se zdokonalenou konstrukcí a rozšířenou výbavou. Na vyklopeném nosníku bylo patrné osazení oboustrannými noži Twinblade, řešení, které prodlužuje intervaly výměny celé sady nožů na dvojnásobek.

Firma Pöttinger ale nabízí i variantu sklizně píce včetně senáží pomocí svinovacích lisů. Na veletrhu EIMA prezentovala zástupce s pevnou i variabilní lisovací komorou. Lis IMPRESS 125 F je osazen komorou s 18 řetězem poháněnými válci a originálně vyřešeným řezacím ústrojím. Proudění hmoty zajišťuje spirálový hvězdicový plnicí rotor o průměru 650 mm.

Lisem se širší výbavou byl druhý model IMPRESS 185 V Pro s variabilní komorou pro balíky o průměru 185 cm. Ve svém nosníku má dohromady 32 nožů, s nimiž produkuje řezanku o teoretické délce 36 mm. Nosník byl vytažen do strany, aby byl prezentován snadný přístup k nožům.

V oblasti zpracování půdy a setí byl kromě známých radličkových kypřičů a talířových podmítačů prezentován nový pneumatický secí stroj Tegosem 200, pneumatický secí stroj Terrasem C4 Artis Plus a též nový model pneumatického secího stroje Aerosem 3002 ADD PCS.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 1/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *