11.09.2022 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Víceúčelové návěsy se širokým využitím

Jedním ze sklizňových strojů v programu firmy Krone jsou návěsy ZX GL. Tyto vozy mohou být využívány skutečně všestranně: ke sklizni senáží, směsek i slámy z řádku, ke sběru hmoty při úklidu po údržbě krajiny (vždy s řezáním s plným počtem nožů), a dále i v dopravě kukuřičné řezanky od řezačky. Takto jsou vytížené od jara do podzimu a v zimním období pak převáží slámu ze stohů do provozu živočišné výroby.

Cílem vývoje bylo zvýšení výkonnosti a průchodnosti materiálu vozem při zachování kvality řezání. Další výhodou je snadnější ovládání a údržba. Pokrok na vozech Krone ZX je znát na každém kroku, počínaje ojí a sběračem.

Nově konstruovaná, dlouhá, štíhlá oj je osazena hydraulickými válci zesílenými o 32 procent. Může být zvednuta až do extrémní výšky, což ocení každý řidič traktoru nejen při projíždění silážními žlaby. Oj propůjčuje vozu jak velkou manévrovatelnost, tak i jednodušší variabilitu připojení k traktoru: kromě spodního závěsu K-80 například i do etážového závěsu. Přestavení usnadňuje soustava otvorů pro upevnění hydraulických válců oje. Díky tomu lze návěs snadno agregovat s různými traktory v podniku. Oj je konstruována pro svislá zatížení až 4 t a standardně vybavena hydropneumatickým odpružením.

Aby byl plnicí rotor s obrovskou kapacitou trvale zásobován odpovídajícím množstvím hmoty, a to rovnoměrně po celé své šířce, jsou vozy ZX opatřeny výkonným sběračem. Ten je tradičně konstruován jako neřízený, s osmi řadami 6,5 mm silných prstů. Prsty jsou uspořádány do dvojitého písmene W, což je kromě rovnoměrného rozprostření přínosem i při sběru ve svazích: píce nesklouzne ze sběrače do boku. Sbíraná hmota je usměrňována urovnávacím válečkem s deflektorem po celé šířce sběrače.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down