Víceúčelový návěs s luxusní výbavou

V expozici firmy Pöttinger na veletrhu Agritechnica nechyběl ani víceúčelový návěs. Na samostatném stanovišti byl k vidění vůz Torro 8010 D Combiline. Pro veletrh speciálně připravený návěs byl bohatě vybavený: automatickým brousicím zařízením Autocut, pomocným kopírovacím válečkem sběrače, novými noži Durastar s otěruvzdorným povlakem karbidu wolframu, nuceným řízením první a třetí nápravy se zvedáním první nápravy, širokými flotačními pneumatikami Vredestein či stropními lanky pro lepší využití ložného prostoru při sklizni sena a slámy.

I přesto, že obsluha bude mít v kabině traktoru nový ovládací terminál, tak důležité a často využívané funkce bude moci aktivovat přímo u návěsu. A to díky novému stranovému ovládacímu panelu s osmi tlačítky, uloženému v prostoru rámu na levé straně. Na panelu lze tlačítky s jasnými symboly i odjistit a vyklopit nosník nožů Easy Move, a poté stačí je jen manuálně vychýlit do boku. Je možné také zapnout brousicí zařízení Autocut, ovládat zdvih oje při agregování s traktorem či aktivovat podlahový dopravník, takže nový panel ušetří řadu cest do kabiny a zpátky.

Torro 8010 Combiline spolu s vozem Torro 7010 Combiline nově doplňují modelovou řadu víceúčelových návěsů střední třídy Torro Combiline firmy Pöttinger. V provedení „D“ jsou vybaveny rozdružovacími válci, které mají nový pohon se zvýšeným jisticím momentem 1700 Nm. To samozřejmě dovoluje vyložení hmoty v krátkém čase. Kvalitní rozdružení píce, která je uložena jako koberec se shodnou výškou, pak urychluje její rozhrnutí na silážním žlabu a účinné vytěsnění vzduchu při dusání.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *