Soběslavská ukázka sklizně pícnin

Firma AGRO – partner, s. r. o., ze Soběslavi představila na výstavě Den Zemědělce kompletní linku na sklizeň píce Lely. Pro posečení porostu zvolila žací kombinaci Lely Splendimo tvořenou čelní lištou 320 FC a zadní 320 MC. Obě lišty byly vybaveny kondicionérem. Technickou zajímavostí je unikátní pohon žacích modulů lišt průběžným šestihranným hřídelem.
Posečený porost následně obrátila souprava traktoru Steyr (tato značka také patří do portfolia společnosti AGRO - partner) s neseným šestirotorovým obracečem Lely Lotus Stabilo 770 o pracovním záběru 7,7 m. Na koncích zahnuté prsty nestejné délky obracejí sušší píci dolů a vlhčí nahoru. Obraceč zachází s pícní hmotou velmi šetrně a neznečišťuje ji zeminou.
Před lisováním píci shrnul dvourotorový shrnovač Lely Hibiscus 745 CD Vario s pracovní šířkou 6,85 až 7,35 m. Kola umístěná co nejblíže k prstům zajišťují perfektní 3D kopírování terénu. Dvojitě zakřivené dlouhé prsty shrnovače nesou píci na řádek bez znečištění zeminou.
Pro následné lisování píce do balíků vybral vystavovatel soupravu traktoru Steyr 6165 CVT s lisem Lely Welger RP 160 V, zástupcem nové generace variabilního svinovacího lisu bez řezacího ústrojí, vytvářejícího balíky o průměru 0,9 až 1,6 m. Lis je vybaven neřízeným sběračem s pracovním záběrem 1,6 až 1,86 m, lisovací komorou o šířce 1,23 m a sklopným dnem.
Za lisem následovala balička Lely Attis PT 160, schopná zabalit balíky o průměru 0,9 až 1,6 m, šířce 1,25 až 1,5 m, a maximální hmotnosti 1500 kg. Balička má robustní podvozek i vlastní konstrukci s minimem svárů. K přednostem dále patří velké převody, silný řetěz balicího stolu, balení během jízdy, šetrné vykládání balíků díky nízké poloze balicího stolu a samozřejmě také automatické ovládání.
Poslední soupravou praktické ukázky sklizně pícnin tvořil velký senážní vůz Lely Tigo XR 75 agregovaný s traktorem Steyr 6200 CVT s maximálním výkonem po navýšení 250 k. Multifunkční vůz řady Tigo XR lze využít jako samosběrací nebo přepravní. Nadstavba s hydraulicky naklápěnou přepážkou zvyšuje užitečný objem o 6 m3 a zajišťuje optimální využití prostoru nad podavačem. Hydraulickým sklopením předního multifunkčního čela a zakrytím dopravního kanálu lze Tigo XR během několika minut přestavět ze senážního vozu na vůz pro transport řezanky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down