18.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vozidla pro drsné podmínky v novém

Mercedes Benz Zetros je vozidlo vyvinuté do obtížných podmínek – tak, aby obstálo i v hodně drsném a nerovném terénu, dokonce i s méně kvalitním palivem. Disponuje například zdvojeným palivovým filtrem a velkou kapacitou palivových nádrží. Má vyztužený rám i tlumiče. Posádku chrání robustní ocelová kabina. Její interiér je vyroben z rezistentních materiálů se snadnou čistitelností. K motoru před kabinou je snadný přístup – bez nutnosti jejího sklápění.

A právě výkonnější šestiválcový motor je hlavní inovací u nové řady vozidel Zetros, kterou Mercedes Benz nyní uvádí na trh. Vozidla vhodným způsobem kombinují pohodlnou jízdu po silnici s vynikající mobilitou a robustností v prostředí off-road. Motor je řadový šestiválec se zdvihovým objemem 12,816 l se čtyřventilovými hlavami válců a technologií vstřiku PLD (čerpadlo-tryska). Nechybí ani výkonná motorová brzda. Činnost motoru je kompletně řízena elektronicky.

Zetros existuje ve dvou variantách – jako 4 x 4 anebo 6 x 6, vždy s permanentním pohonem všech kol. Tak je poskytováno maximum trakce za všech podmínek. Na kluzkém podkladu zlepšují pohyblivost sto procentní uzávěrky diferenciálů. Zetros využívá heavy duty nápravy. Přední náprava může mít nosnost 7,5 a 9 t, zadní pak s dvojmontáží pneumatik až 16 t. Zetros předcházející generace uměla firma Bruhns modifikovat jako tahač 4 x 4 pro zemědělské návěsy, včetně ISOBUS ovládání.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down