Vozidla s rozmanitým využitím

V průběhu výstavní a předváděcí akce lesní techniky s označením KWF-Expo prezentovala svá vozidla také značka Mercedes-Benz. Mercedes-Benz Special Trucks je název divize, která se zabývá možnostmi uplatnění vozidel této značky i mimo obor klasické silniční dopravy. To znamená například v zemědělství, lesnictví, při údržbě silnic a cest a v komunálním sektoru, u hasičských záchranných sborů, armády apod.

Rozmanitost provedení u vozidel Unimog bylo možné zažít v plné šíři při procházení expozice na stánku.

Hned na okraji byl vystaven off-roadový speciál Unimog U 5023. Jedná se o nejvýkonnější typ vybavený šestiválcovým motorem s maximálním výkonem 220 kW/299 k. Nástavbu v podobě vysokozdvižné plošiny na něj doplnila firma Werner, která je v tomto oboru považována za specialistu. Má vyvinutá vlastní řešení pro vozidla Unimog tak, aby zůstala zachována jejich terénní mobilita.

Firma Werner se podílela i na další nástavbě. Je také výrobcem kabin a právě svou lesní kabinu instalovala na nosič nářadí Unimog U 530. Druhou kabinu v prostoru za normální kabinou má nosič proto, aby obsluha měla dobrý výhled na přívěsný štěpkovač.

Vozidla Unimog najdou v lesnictví využití i například v agregaci s navijákem při přibližování kulatiny, při manipulaci pomocí čelního nakladače, rozebírání balíků krmiva pro zvěř v zimním období, nápravě škod od zvěře, se štípačem dřeva poháněným vývodovým hřídelem či při údržbě krajiny pomocí žacích strojů či mulčovačů a údržbě svážních a dalších cest. Jako profesionál v dopravě může Unimog ve spojení s podvalníkem pracovat při přepravě lesních strojů nebo spolu s přívěsy při dopravě kulatiny ze svážních míst na místa jejího zpracování.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 7/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *