30.06.2017 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vozidla s rozmanitými možnostmi

Vozidlo Unimog existuje již řadu let. Za tu dobu prošlo značným vývojem; poslední generace vozidel s motory Euro 6 nastoupila v roce 2014. Čtyř- a šestiválcové motory, šetrné vůči životnímu prostředí, jsou samozřejmě významným krokem vpřed, nicméně řada dalších inovací umožňuje práci se širokým množstvím nástaveb v průběhu celého roku. Od uvedeného roku až do současnosti se značně rozrostla nabídka nástaveb pro Unimog, které dodávají profesionální výrobci. To byl také pro firmu Daimler AG dostatečný důvod k tomu, aby ve spolupráci celkem s 27 partnery zorganizovala prezentační akci s názvem Unimog Tour 2017.

Její poslední, desátá zastávka se konala v České republice, konkrétně na Automobilovém okruhu v Brně. Celkem 23 souprav vozidel Unimog z oblasti letní i zimní údržby komunikací, lesnictví, přepravy, zemědělství i podnikání expedic přesvědčilo každého ze tří stovek návštěvníků, že Unimog je velice všestranné vozidlo s možností celoročního využití. Společnost CROY, jako výhradní dovozce vozidel Mercedes-Benz do České republiky, zpestřila program ještě prezentací vozidel Arocs a Antos s různými nástavbami.

Unimog se v současnosti umí přesouvat mezi místy nasazení či provádět dopravu rychlostí až 90 km/h, zatímco není problém ani velmi pomalá rychlost kolem 1,5 km/h (s využitím redukční převodovky například při práci se zametací nástavbou). Pyšní se čtyřmi nástavbovými prostory: před a za vozidlem, za kabinou a taktéž pod vozidlem, kde mohou být umístěny například kartáče.*

Více informací v týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down