20.10.2020 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Všechna kola má stále v záběru

Samojízdné krmné vozy řady SelfLine 4.0 Systém 500+ jsou v sortimentu společnosti Siloking od roku 2015. Tato modelová řada vertikálních KMV byla vyvinuta pro středně velké až velké mléčné farmy, ale také pro podniky konající služby v oblasti krmení. Tomu odpovídá dvoušnekové provedení a objem míchací vany 19, 22, nebo 25 m3. Zajímavostí vozů je šestiválcový motor Volvo se zdvihovým objemem 7,7 l, vysokým točivým momentem (1175 Nm), výkonem, který je u aktuálně vyráběných strojů navýšen na 252 k a servisním intervalem 1000 Mh. Novinkou letošního roku je možnost doplnit k vozům permanentní pohon všech kol.

Ač krmné vozy jezdí především po zpevněných plochách, tak v zimním období mohou mít s průjezdností problém a to typicky ve stoupáních, z nichž klasikou jsou strmé výjezdy ze silážních jam. Proto je nyní mezi volitelnou výbavou zařazen i pohon všech čtyř kol.

„Nový pohon všech kol ideálně doplňuje možnosti výbavy nabízené pro tento sortiment. Dvě nápravy, které nakupujeme od našeho stávajícího dodavatele Kessler, se používají hlavně pro těžká nákladní vozidla. Vysoce kvalitní zpracování a brzdový systém z nákladních vozidel z nich činí optimální komponent pro bezpečnou jízdu na silnici i při maximální pojezdové rychlosti,“ uvedl Jan Dušák, zástupce výrobce Siloking pro ČR. „Nápravy jsou vybaveny hydrostatickým pohonem, doplněným o elektronické řízení. To využívá snímačů otáček pojezdových kol, a pokud některé z kol zvyšuje své otáčky díky prokluzu, upravuje dodávku oleje do hydromotoru přední nebo zadní nápravy. To přináší 100% pohon všech kol i za ztížených podmínek,“ dodává Jan Dušák.

Modelová řada  Siloking SelfLine 4.0 System 500+ je celosvětově úspěšně používána, například v oblasti Feedlots v Kanadě, nebo ve velkých živočišných provozech v Rusku. Obzvláště na nezpevněných cestách pokrytých sněhem a při strmém stoupání, nabízí popisovaný pohon všech kol vysokou spolehlivost.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down