02.12.2021 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vstříc moderním trendům v dopravě

Společnost ACHP Slavkov, a. s., se rozhodla od následující sezóny razantně zefektivnit dopravu, zvláště v oblasti zásobení samojízdných postřikovačů na poli vodou. Firma si pořídila rovnou dvě vozidla Mercedes-Benz Arocs 1851 v homologaci T1B Traktor kolový. V agregaci s cisternovými návěsy o objemu 20 000 l je nyní předala společnost CROY s. r. o.

Dosavadní praxe spočívala ve využívání traktorů k dopravě vody na pozemky, kde pracovaly postřikovače. Pokud byly pozemky blízko farmy, tedy do vzdálenosti tří kilometrů, tak byl tento systém vyhovující. S prodlužováním dopravních tras však rostly i provozní náklady, především spotřeba paliva. A protože traktory s vodou musí na postřikovač na poli čekat, pak chyběly jinde. Nehledě na to, že intenzivní nasazení v dopravě přinášelo i zrychlení opotřebování traktorových pneumatik, jejichž nové pořízení také není levné.

Vedení společnosti je dobře obeznámeno s moderními trendy v zemědělské výrobě. K nim patří i pronikání nákladních automobilů do dopravy. K takovým výrobcům, kteří nabízejí vozidla v provedení pro Agro sektor, patří i Mercedes-Benz. Pracovníci společnosti ACHP Slavkov se pro tuto značku rozhodli proto, že hledali spolehlivost a výkon. Zcela nová vozidla byla předána na konci listopadu 2021 a hned od února následujícího roku se pustí naplno do práce. Řidiči se na to již nyní těší, také proto, že jejich pracovní komfort se posune na úplně jinou úroveň. A obsluhy postřikovačů se mohou těšit na to, že za den zvládnou ošetřit ještě více hektarů, než byly zvyklé doposud a více si vydělají. Zároveň bude možné provádět aplikaci účinných látek do porostů i na velkých výměrách v nejvhodnějším období.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2022.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down