Vstříc moderním trendům

Moderní trendy v oblasti aplikace tekutých statkových hnojiv a digestátu se ubírají směrem ke zvýšení sezónní výkonnosti, zvýšení efektivity v logistice hnojiva i přesnosti v aplikaci živin a dokumentaci aplikovaného množství. Specializovaní výrobci na tyto trendy dokážou reagovat nabídkou vhodné techniky. Přesvědčil se o tom každý zemědělec, který navštívil expozici firmy Zunhammer na mezinárodním veletrhu EuroTier 2016 v Hannoveru na podzim loňského roku.

A právě v oblasti logistiky má firma Zunhammer co nabídnout. Již v roce 2015 překvapila odborníky svým konceptem ultra-lehké přepravní cisterny se samonosnou konstrukcí nádrže. Provedení Zunhammer ULT 18 disponuje objemem 15 000 l. Vzhledem k rostoucím požadavkům na objemy přepravovaných hnojiv, zvláště pro výkonné samojízdné aplikátory, připravili konstruktéři ještě větší verzi. Na veletrhu EuroTier tak mohl Zunhammer prezentovat cisternu ULT 24 s nádrží o objemu 21 000 l.

Cisterna ULT 24 je postavena na třínápravovém podvozku s pneumatickým odpružením a agreguje se jako přívěsná, tedy s točnicovým řízením. Revoluční bezrámový koncept samonosné cisterny, který před dvěma roky ocenila společnost DLG stříbrnou medailí veletrhu Agritechnica, zůstává zachovaný. Zároveň se na snížení pohotovostní hmotnosti výrazně podílí i konstrukce nádrže z polyesteru, vyztuženého skleněnými vlákny (GFK).*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *