Vůz urychlí sklizeň do balíků

Německá firma Krone představila na veletrhu Agritechnica řadu novinek. K nejzajímavějším z nich patřil BaleCollect – první akumulační vůz na balíky této značky. Je to stroj, který má ještě dále zvýšit výkonnost při sklizni s vysoce produktivními lisy na hranolové balíky Krone BiG Pack. Jako produkt specializovaného výrobce se v mnoha ohledech odlišuje od dosavadních známých akumulačních vozů.

Tím originálním řešením je jedinečná hydraulicky ovládaná teleskopická oj. Při přesunech po silnici je tato oj ve vytažené poloze. Kola podvozku jsou zajištěna pro přímý směr a vůz BaleCollect sleduje jako druhý přívěs stopu lisu. Celková délka soupravy na silnici činí 3,9 m. Zvýšený tlak na lis od vozu za jízdy z kopce nevadí, protože brzdný výkon stroje Big Pack je dimenzovaný i na přidanou hmotnost stroje BaleCollect.

Lisy BiG Pack firmy Krone disponují moderním CAN BUS systémem. Tento systém není problém propojit se správou dat stroje BaleCollect. Pro obsluhu má tato integrace výhodu v tom, že se lis a akumulační vůz ovládají pomocí jednoho společného terminálu. Na novém terminálu CCI 1200 si může obsluha umístit lis na levou a vůz BaleCollect na pravou polovinu dotykové obrazovky, takže má dobrý přehled o dění celé soupravy.

Akumulační vůz BaleCollect je kompatibilní se všemi modely lisů Krone Big Pack. Jakmile dorazí souprava na pole, hydraulická oj se zasune, takže akumulační vůz je bezprostředně spojený s lisovacím kanálem. Po připojení k lisu se kola hydraulicky odblokují a mohou se volně otáčet. Boční stěny se hydraulicky vyklopí – a BaleCollect je připraven k práci. Dokáže odkládat hranolové balíky po třech a je osazen i vážicím zařízením.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *