26.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vydařená akce k výročí 50 let techniky na sklizeň cukrové řepy

U příležitosti 50. výročí prvního samojízdného sklízeče cukrové řepy Hermanna Paintnera se v neděli 6. listopadu v Sittelsdorfu opět konala tradiční domácí předváděcí akce ROPA. Na tuto významnou akci, která se konala poprvé po šesti letech, přišlo za převážně slunečného počasí přibližně 15 000 návštěvníků. Ukázky sklizně brambor a cukrové řepy se postaraly o zajímavý a pestrý den, stejně jako velká výstava zemědělské techniky s mnoha vystavovateli a festivalový sál se zábavným programem pro mladé zemědělce. Vrcholem dne byla aktivní ukázka prvního sklízeče cukrové řepy z roku 1972, který řídil Hermann Paintner.

50 let techniky na sklizeň cukrové řepy Hermanna Paintnera a 10 let bramborářské techniky ROPA - tato dvě výročí byla den předtím v centru pozornosti na konferenci ROPA, které se zúčastnilo 1300 pozvaných zákazníků a čestných hostů. Bavorský ministerský předseda Dr. Markus Söder si nenechal ujít příležitost a přijel při této příležitosti do Sittelsdorfu osobně. Ve svém projevu blahopřál vizionáři a podnikateli Hermannu Paintnerovi k jeho celoživotnímu dílu a k celosvětovému úspěchu společnosti, kterého dosáhla díky vynikajícím technickým inovacím.

Bohové počasí byli k účastníkům příznivě nakloněni, návštěvníci přišli v hojném počtu, a tak se jednalo o pravděpodobně nejlépe navštívenou polní akci na evropské scéně zemědělských strojů za poslední tři roky.

Poprvé byly brambory sklízeny sklízecími stroji ROPA a nakládány pomocí bramborové myši v rámci předváděcí akce v podniku. Dav lidí na bramborovém poli předčil všechna očekávání a všichni hosté byli viditelně ohromeni. Vrcholem akce byla odpolední společná sklizeň cukrové řepy, při níž bylo současně v provozu pět sklízečů cukrové řepy a také vůbec první sklízeč cukrové řepy Hermanna Paintnera.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down