Výhody nových lisů při sklizni sena

S tím, jak se rozeběhne sezóna sklizně pícnin, přijdou na řadu také svinovací lisy. V této oblasti nabízí na našem trhu své nové lisy Impress firma Pöttinger. Jejich hlavní přednosti se výborně uplatní i při sklizni sena – přímá cesta bez zlomů, kterou prochází hmota nad plnicím rotorem do lisovací komory. Na začátku uvádí hmotu do rotace čtveřice startovacích válců.

 

U lisů ve verzi Pro si obsluha může ve třech lisovacích průměrech nastavovat lisovací tlak podle povahy materiálu a potřeby lisování. Tato verze nabízí oproti jednoduššímu provedení Master i další výhody, především funguje se systémem Load Sensing, takže se nechá jednoduše ovládat, o zkrácení hmoty se stará větší počet nožů, lis je poháněn vývodovým hřídelem 1000 ot/min a má i sběrač o větší šířce 2,3 m s výkyvnými koly.

Jakmile je balík o nastaveném průměru slisován, automaticky se zapne vázání. Další kroky mohou u lisů ve verzi Pro probíhat samočinně. Pokud obsluha zvolí automatický režim, současně se s aktivací vázání automaticky zvedne sběrač. Díky tomu může řidič s traktorem couvnout. Po ukončení vázání se automaticky zvedne zadní stěna a balík vypadne na odkládací rampu a z ní pak na pole. Aby se ještě více uspořil čas, elektronika zdvihne zadní stěnu jen do takové výšky, odpovídající aktuálně nastavenému průměru balíku. Při sklizni svažitých luk, kde je třeba balík odkládat mimo řádek, si řidič v traktoru nechá aktivní jen některé části automatiky.

Pro příznivce lisů s variabilní lisovací komorou bude vhodný svinovací lis Impress 185 V Pro. Jedná se o variantu osazenou trojicí nekonečných řemenů, ve verzi „Pro“. Lis umí formovat balíky o průměru 0,95 až 1,85 m a díky svému systému beze ztrát cenných částí.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *