Vyjeli do druhé stovky

Poslední lednový den se v areálu společnosti ARBO v Klatovech konala malá oslava. Co bylo jejím důvodem? Předání stého prodaného traktoru New Holland novému majiteli, kterým se stalo zemědělské družstvo z nedalekých Běšin.

„Jsme rádi, že novým uživatelem jubilejního traktoru budou právě v Běšinech. Jde totiž o podnik, ke kterému nás poutá poměrně dlouhá historie,“ říká jeden ze tří majitelů firmy ARBO, spol. s r. o. Ing. Václav Jarošík, který má na starosti hlavně obchod a technické zázemí podniku, a dodává: „vždyť jsme v jeho areálu v roce 1991 začínali a využívali jeho technického zázemí.“ Po svém vzniku neměla společnost ARBO k dispozici vlastní prostory a i když se nad něčím takovým možná dnes kdekdo pousměje, na Klatovsku byl velký problém najít areál, ve kterém by bylo zavedeno telefonické spojení. Po několika letech se sice firma odstěhovala do svého, ale spolupráce se ZD Běšiny pokračovala i nadále. Dnes se dá říci, že družstvo má ve svém strojovém parku kompletní sortiment značky New Holland, traktory počínaje a sklízecí mlátičkou konče.
Pro velké podniky i rodinné farmy
Firma ARBO operuje s pomocí svých dealerů na území Plzeňského a Karlovarského kraje s velmi širokým záběrem činností. Dodává technologie pro živočišnou výrobu a především se zabývá prodejem a servisem zemědělské techniky. Po navázání spolupráce s firmou AGROTEC v roce 1995 pochopitelně v sortimentu nemohou chybět ani traktory New Holland. Přestože oblast západních Čech nepatří, co se týče zemědělské půdy, k těm nejbohatším, dosahuje zde společnost ARBO velmi dobrých výsledků. Například v loňském roce prodala 24 traktorů a k potěšení jejích obchodních zástupců se okruh zákazníků rozšiřuje. „V posledních dvou až třech letech jsme se stali partnery nejen pro velké podniky, ale i pro rodinné farmy, a to nás velice těší. Je to vidět i na skladbě prodaných traktorů, z nichž šest bylo o výkonu 90 koní, šest 135koňových a druhá polovina prodaných strojů patřila do vyšších výkonových tříd,“ prozrazuje Václav Jarošík. Důvěru firma ARBO nezískala u farmářů z ničeho nic. Je podpořena především kvalitním zajištěním servisu a náhradních dílů. O servis pečuje 10 pracovníků, kteří mají k dispozici šest servisních vozidel. A jak zdůraznil Václav Jarošík, jedině v bezchybně zabezpečeném servisu vidí firma svoji perspektivu.
Se spoluprací vládne spokojenost
Tento názor sdílí rovněž ředitel divize zemědělské techniky hustopečského AGROTECu Ing. Jaroslav Musil: „Dříve si farmáři z příhraničních oblastí jezdili pro ojeté stroje i náhradní díly do sousedního Německa. Teď již vědí, že se mohou spolehnout na ARBO a jeho komplexních služeb začali v hojnější míře využívat. Zvláště, když prostřednictvím AGROTECu nabízí také dobře fungující systém financování založený na výkupu použité mechanizace a protihodnotou dodává nové stroje. Proto 100 prodaných traktorů New Holland nelze v žádném případě považovat za náhodu. Vždyť ročně jich ARBO prodá více než 20 a prodej sklízecích mlátiček se pohybuje mezi šesti až deseti kusy za rok.“
Jeho slova potvrdil také generální ředitel firmy AGROTEC, Karel Losenický: „ Od počátku navázání spolupráce v roce 1995 jsme se společností ARBO velice spokojeni a patří k našim nejlepším dealerům. Nejde jen o počet a výši uzavřených kontraktů. Dělá nám dobré jméno hlavně přístupem a velmi dobrými vztahy se zákazníky. Ostatně stý prodaný traktor je tou nejlepší vizitkou.“
Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *