Pátá generace ovládacího systému láká

Výrobce Massey Ferguson využil příležitosti velkého mezinárodního veletrhu, kterým SIMA bezesporu je, pro premiéru nejvýkonnějšího traktoru své historie. Má označení MF 8740 a doplňuje sérii MF 8700 Dyna-VT. Traktor je poháněn shodným motorem, jako ostatní modely, ovšem naladěným na výkon 400 k. Včetně navýšení výkonu EPM pak motor poskytuje výkon až 405 k, na vývodovém hřídeli až 355 k.

Požadavky na tahový výkon, produkovaný standardním kolovým traktorem, stále rostou, a Massey Ferguson přichází se svou odpovědí. Nový nejvýkonnější model MF 8740 poskytuje maximální točivý moment 1490 Nm, což je oproti dosavadnímu traktoru MF 8737 osmiprocentní navýšení. To také znamená, že bude na témže pozemku se shodným typem nářadí v cíli každé jízdy o něco dříve.

Model MF 8740 přinesl na veletrh SIMA 2017 zároveň i novou jednotku Datatronic 5 – modernizovanou loketní opěrku s novým ovládacím terminálem.

Velké traktory značky Massey Ferguson se tradičně pyšnily terminálem na palubě a nejnovější verze je již jeho pátou generací. Nový terminál má vzhled tabletu a disponuje barevnou dotykovou obrazovkou s úhlopříčkou devíti palců. Představuje vhodné rozhraní mezi traktorem a jeho obsluhou s logickým a snadným ovládáním. Používání ikon pro přístup k základnímu menu je intuitivní a připomíná tablet nebo inteligentní telefon.

U vystaveného modelu MF 8740 na stánku koncernu AGCO byl o interiér kabiny značný zájem. Datatronic 5 bude součástí výbavy i u ostatních modelů inovované řady MF 8700.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č.5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *