Výkonná hydraulika základem

V průběhu zajímavé prezentace na začátku května v Itálii byl k vidění traktor Same Frutteto CVT 115 S v různých agregacích. Nové traktory nabízí mnoho pokrokových systémů větších standardních traktorů prémiové kategorie, zabudovaných do omezeného vnitřního prostoru strojů speciálních.

Za účelem demonstrace možností úplně nově koncipovaného modulárního hydraulického systému byla připravena agregace traktoru s osečkovačem v předním tříbodovém závěsu, dále s dvěma sloupky v mezinápravovém prostoru, osazenými plečkou a se vzadu neseným mulčovačem. Taková sestava vyžaduje dva dvojčinné a jeden jednočinný hydraulický okruh včetně volné zpátečky vpředu traktoru, dále jeden jednočinný a dva dvojčinné okruhy v mezinápravovém prostoru a dva dvojčinné okruhy vzadu.

Ani to není pro nové traktory a jejich pokrokový systém hydrauliky problém, jak jsem si mohl sám vyzkoušet – všechny hydraulické funkce fungovaly, od naklápění, vysouvání a spouštění osečkovače přes ovládání a spouštění/zvedání každého ze dvou sloupků s plečkou až po naklápění a vysouvání sekcí mulčovače. Ovládání celé sestavy přitom bylo jednoduché a intuitivní.

Rychlé fungování hydrauliky, případně také možnost ovládat více funkcí současně, dovoluje moderní axiální hydrogenerátor. Při otáčkách motoru 1850/min dosahuje průtoku celých 100 l/min, průtoku 70 l/min pak při pouhých 1300 otáčkách za minutu. Průtok 70 l/min pro naprostou většinu aplikací zcela postačuje. Tento výkon může být distribuován až do pěti vnějších okruhů vzadu a až čtyř vpředu. Zadní tříbodový závěs s EHR má zvedací kapacitu 26 kN, na přání nabízený přední tříbodový závěs pak 15 kN.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *