25.03.2022 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonná řezačka zvítězila v uznávané soutěži

V kategorii Samojízdné sklízecí řezačky soutěže „Farm Machine 2022“ porazila dva konkurenční stroje a zvítězila řezačka John Deere 9600i.

John Deere 9600i je vstupní model z nové „devítitisícové“ řady řezaček, jako jediný vybavený šestiválcovým motorem John Deere PowerTech PSS se zdvihovým objemem 13,5 l, uloženým podélně. Výkon činí 460 kW/625 k. Při sklizni silážní kukuřice  může být výkon motoru využit naplno. Velká nádrž na 1100 litrů nafty vydrží na celý den práce a kapalinu AdBlue je třeba doplňovat jednou za dva až tři dny.

Podle zkušeností z praxe je pro produktivitu a pro ulehčení práce velkým přínosem systém automatického navádění odhazové koncovky. Systém aktivního plnění ActiveFill Control pracuje v praxi výborně – podle obrazu ze stereokamery je drobnými korekcemi automaticky upravována vzdálenost a natočení koncovky. Ztráty úletem jsou na skutečně minimální úrovni, výrazně méně, než na starých řezačkách v minulosti, kdy odhazovou koncovku ovládal řidič řezačky pouze manuálně. Řezačka John Deere 9600i má průchodnost 120 tun hmoty za hodinu, to je 1000 až 1100 tun za den.

Po příjezdu traktoru s návěsem k řezačce obsluha systém ActiveFill Control aktivuje stiskem tlačítka a kamera si okamžitě načte půdorysy nového návěsu. Poté je plnění ložné plochy automaticky řízeno tak, jak si to řidič nastaví – tedy například nejprve vpředu a poté zbytek plochy a dále si lze nastavit také na kolik procent je požadováno naplnění návěsu. Systém umí pracovat i v noci a i při prosekávání porostů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down