01.11.2021 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné, ale zároveň inteligentní řezačky

Na Dnech otevřených dveří Agrall Sedlčany byly také k vidění dvě sklízecí řezačky Claas - Jaguar 850 a Jaguar 950. Oba dva stroje měly výbavu pro sklizeň kukuřice s větší délkou řezanky, tedy pro výživu skotu, metodou Shredlage.

U obou řezaček byly instalovány systémy Opti Fill (automatické otáčení výhazové roury) a Auto Fill pro automatické plnění ložné plochy odvozního prostředku. Zvláště v dlouhých pracovních dnech je systém Auto Fill skutečně neocenitelnou pomocí pro řidiče; funguje i při prosekávání porostů. Obraz z kamery je přenášen do kabiny řezačky. Jaguar 950 byl navíc ještě ve spodní části kabiny osazen 3D kamerou pro navádění na řádek Cam-Pilot. Kamera sleduje řádek zavadlé hmoty a řezačka je na něj automaticky naváděna. Při sklizni směsky anebo žita na GPS pak přijde vhod satelitní navigace Auto Pilot. Modulem, řídicím ventilem a softwarem pro Auto Pilot byl Jaguar 950 také vybavený. K pohodlí v kabině přispívá i velmi nízká hlučnost.

Aby si specializovaný výrobce udržel své vedoucí postavení na trhu, své řezačky neustále zdokonaluje. Výsledkem vývoje je i nový největší typ, uvedený jako novinka pro rok 2020.

Má označení Jaguar 990 a pro pohon využívá dvanáctiválcový motor MAN V12 se zdvihovým objemem 24 l. Tento motor pohání i doposud nejvýkonnější řezačku Jaguar 980, u které je nově naladěný na výkon 625 kW/ 850 k. V novém Jaguaru 990 poskytne až 680 kW, tj. celých 925 k. Novým motorem bude osazena také řezačka Jaguar 970 – řadovým šestiválcem MAN D4276. Tento motor ve svém zdvihovém objemu 16 l vyprodukuje výkon 581 kW/790 k. Všechny nové motory splňují limity emisní normy stupeň V.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down