18.02.2022 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné mlátičky do nepohody

Od loňského roku rozšiřuje společnost P&L nabídku sklízecích mlátiček Sampo. Do České republiky přicházejí i velké modely Comia C10 a C12 o výkonu až 300 k s pracovním záběrem až 6,9 metru. V minulém roce si u nás odbyla premiéru nová hybridní mlátička Comia C22 2Roto, u níž vytřásadla nahradily dva rotační separátory.

V současné době mohou naši zemědělci vybírat ze čtyř vytřásadlových modelů řady Sampo Comia 2.0, které doplňuje model Verrato V4. Mlátičky jsou osazené motory Sisu Power o výkonu 150 až 300 koní, dvěma až čtyřmi bubny a čtyřmi až šesti vytřásadly. Verrato V4 je nejmenší dostupná mlátička z finského Pori o objemu zásobníku 4,2 m3. Typy C6 a C8 využívají zásobníky o objemu 4,4 a 5,4 m3, překládací výška je standardně 4,1 metru. U typů C10 a C12 jsou zásobníky o objemu 6 a 7,6 m3 a překládací výška je 4,4 metru. Uvedené mlátičky mají totožné mláticí ústrojí, modely C8 a C12 pět a šest vytřásadel, které u typu C22 nahradily dva rotační separátory.

„Hybridní mlátička Sampo Comia C22 2Roto je stejně veliká a téměř stejně vybavená jako největší vytřásadlový model Sampo C12, místo šesti vytřásadel má však dva rotační separátory,“ vysvětluje Marek Psota, produktový manažer společnost P&L pro značku Sampo Rosenlew. „Tento stoj je určen zemědělcům s větší výměrou tržních plodin. Jeho velkou předností je i to, že s ním lze bez problémů sklízet kukuřici na zrno, aniž by při tom docházelo k velkému opotřebení mláticího ústrojí. Hybridní mlátička má širší uplatnění, je flexibilnější a opět si velmi dobře poradí se sklizní ve složitých podmínkách.“*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 8.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down