25.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné stroje pro zpracování biomasy

Výstava s označením KWF-Tagung v německé obci Roding poskytla návštěvníkům široký rozhled o celém spektru strojů a zařízení pro profesionální práci v lese a zpracování biomasy. A to na stáncích celkem 550 vystavovatelů, které přišlo zhlédnout 50 000 návštěvníků. Vystavovatelé mohli prezentovat také své služby a v malé míře stroje i aktivně předvést. Projít všechna stanoviště byla procházka na šest kilometrů, která ale stála za to.

Zajímavá byly značná účast vystavovatelů, zaměřených na zpracování biomasy. Italská společnost Pezzolato vyrábí štěpkovače jak pro malé uživatele, tak i pro profesionální poskytovatele služeb.

Takovým je i Pezzolato PTH 1400/820 Allroad, samojízdný štěpkovač s pohonem všech kol a kapacitou 120–140 m3 štěpky za hodinu. Kompaktní rozměry, řízení a pohon všech kol dovolují jeho využití i v obtížné infrastruktuře, jako jsou úzké cesty a omezené prostory. Řízení může pracovat ve třech režimech: jen přední náprava, nebo jen náprava zadní či obě nápravy současně.

Firma Pezzolato vystavovala i svůj štípací automat TLC1100 Vario. V sérii štípačů TLC, která je úspěšná v celé Evropě, vyrábí řadu strojů s různou velikostí i rozměry. Model TLC1100 Vario je osazen novým štípacím klínem Vario, který dovoluje rozdělovat na polínka kulatinu o průměru až do 45 cm. Ve srovnání s dosavadními stroji TLC1100 je klín pevně uchycen a odříznutý kus kmene je vycentrován k tomuto klínu. Dosavadní pracovní postup byl právě opačný.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 11/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down