21.05.2022 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkonné traktory s univerzálním využitím

Vyšší střední výkonovou třídu traktorů završuje u výrobce New Holland modelová řada T7 Heavy Duty. Oblast výkonu 273 - 313 koní zahrnuje tři modely s plynulou převodovkou AutoCommand a přeplňovaným šestiválcovým motorem se zdvihovým objemem 6,7 l. Traktory jsou výkonné, ale zároveň univerzálně využitelné.

Poskytovatelé služeb si tyto silné traktory oblíbili. Výborně se uplatňují v těžké dopravě a ve velké aplikační technice, jako v agregaci s rozmetadly hnoje či cisternami na kejdu na třínápravových podvozcích. Kromě velkého tahového výkonu i výkonu na vývodovém hřídeli se ve službách vhodně uplatní i příprava traktorů řady T7 Heavy Duty na využívání moderních systémů precizního zemědělství.

Maximální hmotnost soupravy je homologována na 48 tun. Dostatečný tahový výkon dovoluje kejdu či digestát zároveň zapravovat do půdy pomocí aplikátoru, čímž se o osmdesát procent snižují emise dusíku a šetří se přejezdy po poli.

Traktory New Holland modelové řady T7 Heavy Duty pohání šestiválcový motor NEF od výrobce FPT Industrial se zdvihovým objemem shodným, jako u menších typů řady T7. Pro vyšší točivé momenty má však zesílenou hlavu válců a také olejovou vanu. Vana je součástí nosné konstrukce traktoru. Motor se se vzrůstajícím zatížením umí poprat statečně, neboť disponuje konstantním točivým momentem v širokém rozsahu pěti set otáček. Plynulá převodovka má velký podíl mechanickou cestou přenášeného výkonu, díky čtveřici automaticky přeřazovaným rozsahům rychlostí.

O přenos výkonu motoru na půdu se starají čtyři velké pneumatiky. Traktory lze osadit pneumatikami s různým rozměrem až do průměru 2115 mm.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down