Výkonné traktory v robustnějším provedení

Širokou přehlídku traktorů Case IH připravila na veletrhu Techagro pro své příznivce společnost Agri CS. Stalo se tak v pavilonu V, kde byli vystaveni zástupci všech výkonových tříd. V ČR tradičně oblíbený sortiment výkonných traktorů prezentovaly kolové i pásové traktory, jejichž sortiment obohacují četné novinky. Case IH vychází vstříc požadavkům na vyšší tahový výkon a vyšší účinnost při práci s těžkými závěsnými stroji.

Pro provádění těžkých polní prací jsou dlouhou dobu oblíbené traktory Case IH Magnum. Výkony motoru stále rostou, a aby bylo možné vysoký výkon využívat na plno dlouhodobě, představil nyní Case IH novou verzi se zesílením základních komponent.

Mezi traktory Case IH na stánku AGRI CS stál také Magnum 340, na jehož kapotě bylo při bližším pohledu nápadné označení HD. Jedná se o novinku – Magnum v provedení Heavy Duty. Zadní náprava je osazena hřídelí, která má průměr místo dosavadních 115 mm nově 127 mm, a také diferenciál včetně uzávěrky je zesílený.  Pro účinnější přenos výkonu motoru na půdu došlo ke zvětšení rozvoru náprav, což také dovoluje zadní nápravu osadit pneumatikami o ještě větším rozměru. Pro bezproblémovou agregaci s těžkým nářadím jsou standardně vybaveny zadním tříbodovým závěsem kategorie IV.

Vysoký tahový výkon je také hlavní devizou traktorů Case IH Rowtrac.

Tahače Quadtrac byly zastoupeny nejvýkonnějším strojem Quadtrac 620 modelového roku 2016. Na zážitek v kabině se stály fronty, ale zajímavé je také originální řešení pásových jednotek s řadou patentů. Jednotky mají otevřený design hnacího kola i pojezdových kladek, což vede k tomu, že se snadno čistí i v těžkých podmínkách.*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 6/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *