Výkonnější lis s pevnou komorou

Německá firma Claas je dlouholetým výrobcem svinovacích lisů. Své renomé si stále posiluje, což dokládá i novinka v této oblasti, model Rollant 620. Jak napovídá označení, jde o lis s pevnou lisovací komorou, která je vybavena celkem sedmnácti zesílenými lisovacími válci. O vkládání materiálu se stará systém Roto Feet anebo Roto Cut, který může zároveň provádět zkracování procházející hmoty díky svým sedmi nožům.

Vkládací rotor rovnoměrně odebírá hmotu od sběracího ústrojí, které má šířku 2,1 m, a dopravuje ji do lisovací komory. V provedení Rollant 620 Roto Feet se jedná o rotor, který má své hvězdice uspořádané do spirály, takže i zatížení na systém pohonu lisu je rozloženo rovnoměrně. Zároveň je zaručena vysoká výkonnost. Tato varianta je určena zákazníkům, kteří nepožadují řezání hmoty, jako například při sklizni vojtěšky. Jednotlivé hvězdice rotoru jsou velice šetrné na ty části rostlin, které obsahují nejvíce živin – lístky.

V provedení Rollant 620 Roto Cut lis již není osazen kasačem, ale také plnicím rotorem. Tím bylo dosaženo vyšší průchodnosti lisu a zvýšení sklizňové výkonnosti. Hvězdice rotoru jsou na rozdíl od první varianty koncipovány jako zdvojené, aby byl zajištěn čistý řez hmoty. Kvalitu řezanky zvyšuje též individuální jištění každého nože. Při kontaktu s cizím předmětem se jeden nůž může vychýlit, zatímco ostatní zůstávají stále v pracovní poloze a aktivní. Nože vydrží dlouhou dobu naostřené, protože jsou dvakrát tepelně zpracované.

Lisy Claas Rollant 620 jsou vybaveny také novým systémem vázání, který zajišťuje především vyšší rychlost vázání, a tím i kratší prostoje u každého balíku, a zároveň i vyšší spolehlivost této operace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *