16.07.2022 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výkony řezaček rostou

Jedna z posledních významných inovací u modelové řady sklízecích řezaček Jaguar 900 firmy Claas je uvedení nového největšího typu. Má označení Jaguar 990 a pro pohon využívá dvanáctiválcový motor MAN V12 se zdvihovým objemem 24 l. Tento motor pohání i doposud nejvýkonnější řezačku Jaguar 980, u které je naladěný na výkon 625 kW/ 850 k.

V novém Jaguaru 990 poskytne až 680 kW, tj. celých 925 k. Novým motorem bude osazena řezačka Jaguar 970 – řadovým šestiválcem MAN D4276. Tento motor ve svém zdvihovém objemu 16 l vyprodukuje výkon 581 kW/790 k. Všechny nové motory splňují limity emisní normy Stupeň V.

Trend nástupu ovládání nové generace, který u firmy Claas odstartoval u jejích kolových traktorů a pokračuje i do velkých sklízecích mlátiček, nyní přichází i do sklízecích řezaček. Všechny řezačky Jaguar budou vybaveny novým terminálem Cebis, jenž řidiči zprostředkuje rychlejší a pohodlnější přístup k funkcím stroje. I noví řidiči budou moci se strojem v krátké době pracovat tak, aby maximálně využili instalovaný výkon.

Nový terminál Cebis s dotykovou obrazovkou umožňuje řidiči rychlý a pohodlný přístup ke všem funkcím řezačky. Ovládání je přitom intuitivní a řidič si může zvolit jeden ze čtyř způsobů, který mu bude nejvíce vyhovovat. Zvláště u stojícího stroje je možné jednoduše zvolit požadovanou funkci dotykem na obrazovce. Počítač Cebis zareaguje a umožní přímý přístup ke všem funkcím řezačky. Anebo je možné si naprogramovat až sedm nastavení jako favoritní, a poté při práci kdykoli aktivovat prostřednictvím kolébkového přepínače na páce Cmotion.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down