06.02.2022 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výměna ve vedení švédské společnosti

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, přivítala v únoru nového generálního ředitele i nového předsedu představenstva. Henrik Gilstring, vnuk zakladatele společnosti Väderstad Runeho Starka, přebírá funkci nového generálního ředitele po Matsu Båverudovi. Současně nastupuje Mikael Jonson jako nový předseda představenstva.

O změně generálního ředitele jsme informovali již dříve, Mats Båverud odchází do důchodu poté, co tuto pozici zastával od roku 2017. Jeho působení ve funkci generálního ředitele společnosti Väderstad se vyznačuje silným globálním růstem, a to jak finančním, tak i co do počtu zaměstnanců, pokračující globální expanzí a obrovskými skoky v oblastech, jako je bezpečnost a kvalita.

Novým generálním ředitelem společnosti Väderstad je od 1. února Henrik Gilstring, který patří ke třetí generaci rodiny majitelů společnosti Väderstad a ve společnosti Väderstad pracuje od roku 2012, naposledy na pozici viceprezidenta pro rozvoj obchodu. Převezme otěže společnosti na neustálém vzestupu, která během fiskálního roku 2021 zvýšila obrat o téměř 25 % a celosvětově se blíží počtu 2000 zaměstnanců.

“Naše skvělé výsledky jsou známkou toho, že jsme dělali správné věci, nesmírně si vážím práce, kterou Mats a mnozí další v posledních letech odvedli. Být součástí Matsova manažerského týmu byla skvělá zkušenost, naše podnikání se všude rychle rozvíjelo a nyní jsme dobře připraveni čelit budoucnosti. Společnost Väderstad v roce 2022 oslaví 60 let a já cítím pokoru i hlubokou vášeň pokračovat v pohánění společnosti Väderstad kupředu a pracovat ve firmě, která má v naší rodině tak velkou historii. Přestože se zemědělství i naše podnikání neustále mění, jsme stále stejně odhodlaní zjednodušovat práci a zlepšovat výsledky pro naše zákazníky po celém světě - a snažíme se být předním světovým partnerem při vývoji nových technologií,” říká Henrik Gilstring.

Od 1. února má společnost Väderstad také nového předsedu představenstva: Mikael Jonson. Mikael vyrostl ve švédském městě Kumla, ale dnes žije v Malmö a vystudoval stavební inženýrství v Linköpingu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down