Vyrábějí vozy podle představ uživatelů

Tradiční výrobce krmné techniky pro živočišnou výrobu, společnost STS Olbramovice, nemohla chybět na letošním ročníku veletrhu Techagro v Brně stejně tak, jako novinky v její expozici.

Krmný a nastýlací návěs Kamzik Maxi navazuje na předešlou typovou řadu vozů ZP – 005. Výrobce při jeho konstrukci maximálně zohlednil požadavky uživatelů. Jeho obsluha je velice jednoduchá se zanedbatelnými nároky na údržbu. Vysokou životnost zajišťuje robustní konstrukce rámu vozu a další technické prvky. Řetězy pohonů i podlahového dopravníku se samočinně napínají, nová geometrie řezacích nožů rozdružovacích válců zaručuje nižší energetickou náročnost provozu. Dle přání zákazníků lze vozy vyrábět v různých úpravách, např. vybavit příčným dopravníkem a vykládání umístit do přední nebo zadní části vozu, u nastýlací verze s vykládáním vzadu nemusí být příčný dopravník, případně lze zesílit bočnice či prodloužit korbu. Vůz je možné doplnit adaptérem pro dávkování jadrného krmiva, který se bez jakýchkoli dalších úprav zavěsí místo předního čela. Tažný prostředek musí mít ale v tomto případě možnost pohánět vnější hydraulický okruh.
Vozy Kamzik se vyrábějí ve dvou variantách na jednoduché nápravě s užitečnou hmotností čtyři tuny, nebo jako tandemové (5 t). S jejich výrobou započali v STS Olbramovice ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku a již deset vozů našlo cestu ke svým uživatelům a další série je ve výrobě.
Rozebírač balíků Roban, další z vystavených produktů, je vhodný k rozebírání jak kulatých, tak hranatých balíků sena, slámy i senáže. Výhodou je malá šířka stroje, takže je použitelný i ve stájích s úzkými průjezdy.
Stavebnicové šnekové dopravníky jsou vhodné k plnění secích kombinací nebo přihnojovacích strojů. Vyrábějí se s hydropohonem (ND 1 – 432S) nebo elektropohonem (ND 1 – 432SE).
Přídavné zařízení k čelním nakladačům KS – 08 slouží jako kráječ siláže v silážních žlabech. Také jeho konstrukce je velice robustní s hroty a ostřím z velice kvalitní oceli. Upevňovací komponenty jsou dodávány přesně podle typu nakladače.
Do zadního tříbodového závěsu je určena hydraulická lopata ZLH vhodná k rychlé přepravě především sypkých materiálů na kratší vzdálenosti.

Roman Paleček

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *