Vyrábí baličky píce i rozdružovače

Společnost TEMAK CZ, s. r. o., je nástupcem tradiční české výroby profesionálních baliček píce. Svou činnost zahájila v roce 2010, od té doby rozvíjí portfolio nabízených strojů, které zdokonaluje a vyvíjí. „Naši konstruktéři dbají na robustní provedení, které přispívá k vysoké spolehlivosti našich strojů,“ řekl Ing. Marian Králík z TEMAK CZ, s. r. o.

„Horkou novinkou jsou manipulační vidle Temak T-M30, které slouží jak pro šetrnou manipulaci se zabalenými senážními balíky, tak pro přepravu dvou balíků sena, případně slámy,“ představil první exponát Ing. Králík.

Jako další zmínil novinku z loňského roku, nesený Temak T-R10, který rozdružuje kulaté balíky slámy, sena i senáže. Stroj je navržen tak, aby ho bylo možné použít i jako vidle pro přepravu balíků, čímž se zvětšuje variabilita jeho použití při práci na farmě.

Nesená balička píce

Třetím vystaveným strojem byla Temak T-02, nesená balička píce určená především pro stacionární balení na poli nebo na farmě. Vzhledem k absenci nakládacího ramene je  nutné pro nakládání použít další manipulační prostředek, například manipulátor nebo traktor s čelním nakladačem.

Nejprodávanější stroj

Neprodávanější strojem je balička píce Temak s modelovým označením T-04. Jde o nesený stroj, který je vhodný i do náročných podmínek kopcovitých terénů. Univerzální model 2016 má několik vylepšení na základě doporučení od zákazníků tak, aby byl provoz pro obsluhu ještě komfortnější. „Současná podoba je dána dlouholetým vývojem a testováním v obtížných podmínkách českých a slovenských horských oblastí. Právě proto je model T-04 tak vyhledávaný u farmářů, kteří v těchto náročných podmínkách hospodaří a kteří vědí, že pro bezproblémovou práci v kopcovitém terénu potřebují opravdu spolehlivý stroj,“ konstatoval.*

Více informací naleznete v týdeníku Zemědělec.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *