Výroba v Roudnici pokračuje

Hlavním nosným programem firmy Ing. Petr Blažek – Agrotip jsou stroje na přípravu a zpracování siláží. Na veletrhu Techagro vystavovali jubilejní šestistý dusač siláže.

„Tento stroj vyvážíme od Anglie po Nový Zéland,“ uvedl Ing. Blažek. Celkem podle něj pracují v patnácti zemích na čtyřech světadílech. Nese název Agrotipa SilaPress a lze jej agregovat s čelně nesenou radlicí na rozhrnování siláže Agrotipa SilaShield se záběry 2,5, 4 a 5 m. Stroj v jámě tak dělá dvě operace při jednom přejezdu. Mezi další výrobky společnosti, o kterých Ing. Blažek hovořil, patří se Agrotipa HopBlade. Jedná se o radlice do chmelnic pro přihrnování půdy k babkám. Na přání je možné ji osadit radličkami, takže stroj zároveň půdu v meziřadí kypří. „Stroj vznikl podle požadavků chmelařů,“ uvedl Ing. Blažek. Vyrábí také stroj na úpravu parkurových ploch nazvaný Agrotipa ParcourFlatter, a to v záběrech 1,6 a 2 m. Je vhodný pro jízdárny a parkurové plochy. Z komponentů Roudnických sléváren a strojíren vyrábějí kypřič Agrotipa SoilMix v záběrech 1,5, 2 a 3 m. Na aeraci půdy se používá Agrotipa SoilAerator, válec plněný vodou s navařenými noži ve spirále. Takto ošetřená plocha snáze přijme srážky, je provzdušněná a kořeny rostlin v ní lépe rostou.
Společnost vyrábí také pluhy. Pro malé traktor je vhodný Agrotipa Fanda, jednostranný pluh se záběrem 25 cm na radlici. Mezi větší stroje patří Agrotipa Rossea Privat, nesený dvou-, tří- nebo čtyřradličný střižným kolíkem jištěný pluh se záběrem 30 cm na radlici. Vyrábí se jako jednostranný i jako rotační. Největší je pak Agrotipa Rosea PHX, nesený čtyřradličný, nebo polonesený, čtyř-, pěti- nebo šestiradličný pluh. Je jištěný hydraulicky, pružicí jednotka se nachází na každé slupici.
Stroje distribuuje jejich dceřiná společnost ROSS UNIVERSUM, s. r. o., která sídlí v Roudnici nad Labem a navazuje na tradici Roudnických strojíren a sléváren, odtud zkratka ROSS. Ing. Blažek dodal, že mají také zastoupení malé mechanizace firmy John Deere a dalších firem. V nabídce mají také náhradní díly.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *