05.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výroba ve společnosti LEMKEN se opět rozeběhla

Dne 11. května 2024 se společnost LEMKEN, specialista na zemědělskou techniku, stala obětí kybernetického útoku, který měl důsledky pro všechny pobočky po celém světě, neboť byla zasažena velká část IT infrastruktury. Nyní byla výroba v Alpenu obnovena. Znalosti získané při náběhu závodu v Alpenu budou nyní rychle přeneseny do ostatních výrobních závodů, aby zde mohl být provoz co nejdříve obnoven.

"Jsme rádi, že jsme již nyní schopni znovu vyrábět první stroje v závodě Alpen. Opět funguje také zpracování objednávek a objednávání a dodávky náhradních dílů. V současné době jsme však stále v nouzovém provozu, takže ne všechny procesy a postupy zatím fungují hladce. Očekáváme, že nejpozději za čtyři týdny budeme mít opět k dispozici 100% procesní kapacitu," vysvětluje Anthony van der Ley, předseda představenstva skupiny Lemken.

Podpora od specialistů

O pachatelích je nyní známo, že se jedná o mezinárodně působící zločineckou hackerskou skupinu. LKA (Státní kriminální úřad), BSI (Spolkový úřad pro informační bezpečnost) a externí specialisté na IT bezpečnost byli do případu zapojeni od samého počátku a podporují společnost Lemken při omezování škod a obnovení obchodní činnosti. Po celou dobu probíhala komunikace s obchodními partnery. Kontaktní osoby společnosti Lemken byly vždy spolehlivě k zastižení e-mailem nebo mobilním telefonem.

"Rádi bychom poděkovali našim zákazníkům, obchodním partnerům a dodavatelům za trpělivost a pochopení," říká Anthony van der Ley.

Aktuální informace jsou předávány prostřednictvím domovské stránky společnosti Lemken.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down