Výrobce cisteren Briri

Firma Briri se specializuje na zapravení organického hnojiva do půdy a dokáže vyhovět od méně náročných až po ty nejnáročnější požadavky zákazníků. Dnešní trend zapravování organického hnojiva míří směrem k preciznosti a přesnosti při dané aplikaci, a proto je téma chytré cisterny stále aktuálnější.

Společnost PEKASS zastupuje na českém trhu německého výrobce cisteren Briri, jenž se specializuje na výrobu cisteren, rozmetadel a nově i silážních vozů. Výrobce čerpá z letité zkušenosti z oboru zapravování organických hnojiv. Díky tomu dokáže velmi dobře vyhovět všem přáním zákazníků, do těch méně náročných až po velmi složitá řešení. Dnešním aktuálním tématem v oblasti aplikací organických hnojiv je požadavek na rychlé zapravení co největšího množství ve velmi krátkém časovém úseku. Výrobce Briri nabízí traktorové cisterny, které mohou výkonově konkurovat samochodným kejdovačům. Neméně důležitá je však otázka logistiky - navážení hnojiva na pole. Také v tomto směru má Briri řešení, a to v podobě přívozních cisteren, ať už traktorových nebo sedlových (tandemových a tridemových). Nejvíce neefektivního času uniká uživatelům právě při zmíněné logistice hnojiva na poli. Pokud se má cisterna s aplikátorem pokaždé vracet na bioplynovou stanici nebo do areálu k jímce, dost času ztrácí tím, že obsluha musí skládat a rozkládat aplikátor a jezdit určité vzdálenosti pro hnojivo. Dnešním trendem je mít ideálně vyřešené návozy hnojiva tak, aby aplikační cisterna byla neustále na poli a přijížděla se na kraj pole doplnit bez nutnosti skládat a rozkládat aplikátor.

Dalším tématem pro zvyšování efektivity aplikace organických hnojiv je přesné aplikované množství kejdy na hektar. Firma Briri nabízí cisterny s vývěvou, kombinací vývěvy a čerpadla či čerpadlové cisterny. Cisterna, která je vybavena vývěvou, dokáže zobrazit na terminálu, jaké je aktuální aplikované množství aplikátorem a pojezdovou rychlostí se ovlivní množství na hektar, avšak nejde o přesně řízené množství kapaliny. Chce-li zákazník aplikovat přesné množství, pak musí být cisterna vybavena čerpadlem, jenž dokáže přesně podle pojezdové rychlosti aplikovat tolik kapaliny, kolik je žádoucí. Cisterny vybavené čerpadlem dokáží nejen aplikovat přesné množství, ale mohou být vybaveny i řezacím Boxem RotaCut, který pomocí ostří obohatí kejdu o zbytky fermentace a umožní snazší absorbování do půdy. Dále řezací box slouží i jako účinná ochrana proti nežádoucím tělesům. Avšak výbava od systému automatického plnění, různých typů podvozků, sacích ramen a podobně je velmi pestrá a bohatá. Výrobce dokáže opravdu postavit cisternu každému na míru.

Nově výrobce uvedl na trh novinku v podobě hydraulické výsuvné nápravy. Jde o zařízení, kdy se v případě traktorové tandemové cisterny přední náprava roztáhne o 75 cm na každou stranu a tím dojde k nižšímu utužení půdy při aplikaci.

Cisterny jsou standardně dodávány s různými typy aplikátorů, avšak nejčastěji se jedná o botkové nebo diskové aplikátory.

V nedávné době předali zástupci společnosti PEKASS zákazníkovi chytrou cisternu Briri BLD-P 17 s botkovým aplikátorem o záběru 15 metrů. Cisterna byla vybavena čerpadlem a řízením přesné aplikační dávky, včetně výbavy řezacího boxu Rotacut a systémem pro dávkování dusíkového stabilizátoru. Cisterna byla dodána včetně sacího ramene s axiálním pomocným plněním, aby se snížilo pěnění při plnění cisterny. Automatické plnění je samozřejmostí jako horní plnicí otvor.

Vyzkoušejte si traktorové cisterny Briri MLD 20 (chytrá cisterna s aplikátorem Horsch Joker v záběru 6 m a maximální výbavou) nebo Briri BLD 20.5 (s botkovým aplikátorem o záběru 12 m) po dohodě s Pekassem. K dispozici jsou rovněž předváděcí sedlové cisterny Briri RoadMaster 26, které zvyšují výkonnost aplikačních cisteren v terénu. Neváhejte kontaktovat některého ze zástupců společnosti PEKASS v regionech a domluvte si předvedení ve vašich podmínkách.*

Ing. Vít Polák
produktový manažer Briri
Foto archiv firmy

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down