05.03.2024 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce Fendt má první místo v průzkumu DLG ImageBarometer

DLG každoročně provádí průzkum mezi předními zemědělci o síle značky předních společností v zemědělském sektoru. Shrnujeme, jak účastníci hodnotí povědomí, přínos, preference a image, které v konečném důsledku určují sílu značek. Výsledky a změny jsou prezentovány známou formou stupnice v tzv. DLG ImageBarometer.

Pokud bychom chtěli jedním slovem popsat ekonomický vývoj posledních let, určitě by se do užšího výběru dostal termín "horská dráha". Agrobyznys, a konkrétně DLG Image Barometer, v mnoha případech zaznamenal vzestupy a pády.

Vzestupy a pády

Zatímco výsledky v roce 2021/22 byly stále ještě výrazně ovlivněny pandemií koronaviru, v roce 2022/23 to byly otřesy způsobené ruskou útočnou válkou proti Ukrajině. Před letošním průzkumem se trhy ve druhé polovině roku 2023 opět uklidnily. A nebylo to jen očekávání nadcházející Agritechnicy, které rostlo. Bylo také vzrušující sledovat, zda a jak velmi dobrý výsledek veletrhu ovlivní výsledky průzkumu DLG ImageBarometer.

Průzkumu se tentokráte zúčastnilo celkem 679 lidí. Průměrný účastník průzkumu je opět ve věku 52 let, má titul technika nebo mistra nebo má vysokoškolské vzdělání, konvenčně obhospodařuje 331 ha obdělávané půdy a – v závislosti na zaměření farmy – chová v průměru 301 kusů skotu, 1 481 prasat, 27 615 slepic nebo 152 dalších zvířat, jako jsou koně, ovce nebo kozy, nebo ve 41 % případů provozuje čistě ornou půdu.

Fendt zvítězil v technice

V celkovém pořadí napříč všemi segmenty jsou na špici tři velmi odlišné značky: Bayer CropScience, Volks- und Raiffeisenbanken a Fendt. Přestože německý výrobce Fendt má také mezinárodní zázemí, je vnímán jako samostatná značka. V oblasti zemědělských strojů (závěsných i samojízdných) získal Fendt v Německu v průzkumu DLG ImageBarometer první místo.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down