31.07.2025 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výrobce New Holland inovuje žací adaptéry Varifeed

Pro modelový rok 2026 výrobce New Holland dále vylepšil a zdokonalil mlátičky řady CX a TC s vytřásadly a žací adaptéry Varifeed. Cílem těchto úprav je jednodušší obsluha a vyšší produktivita při sklizni. První stroje jsou již nasazeny v terénu.

Přepracovaná žací ústrojí Varifeed od výrobce New Holland poznáte podle nových bočních krytů v designu „Natural Flow“ nové generace mlátiček. Vyznačují se několika vylepšeními, která zvyšují komfort řidiče, usnadňují nastavení a tím zvyšují produktivitu práce. Všechny modely si i nadále zachovávají osvědčenou možnost přestavení nožů v podélném směru na úrovni 575 mm – ideální pro přizpůsobení objemným plodinám, jako je řepka.

Přepracovaný pohon nožů

Pohon nožů byl inženýry výrobce New Holland přepracován a nyní probíhá prostřednictvím teleskopické kloubové hřídele s lineárním přenosem síly. To zajišťuje tišší a klidnější chod, přímý a efektivní přenos síly a nižší nároky na údržbu. Současně byla zvýšena frekvence řezu na 1 470 zdvihů za minutu, což umožňuje vyšší pojezdové rychlosti při výborné kvalitě řezu.

Žací adaptéry New Holland Varifeed o šířkách záběru 12,5 m (41 stop) a 10,5 m (35 stop) jsou díky pohonu průběžného šnekového dopravníku na pravé straně vybaveny 100% synchronizovaným dvojitým pohonem nožů – pro vyšší výkonnost a spolehlivost.

Přestavení šnekového dopravníku

Pro rychlý přechod z řepky např. na sklizeň obilovin pomocí adaptérů New Holland Varifeed lze výšku průběžného šnekového dopravníku nastavit mezi dvěma předdefinovanými polohami. Nastavení probíhá pomocí excentru, což umožňuje rychlou a jednoduchou změnu; jemné doladění zůstává kdykoli možné.

Také design bočních děličů u žacích adaptérů New Holland Varifeed byl přepracován: hydraulický pohon je nyní namontován přímo na rámu žacího ústrojí. Díky rychloupínacímu systému lze boční dělič připojit k adaptéru snadno, přesně a bez použití nářadí. Hmotnost se navíc podařilo snížit o více než 30 %, což umožňuje kompletní přestavbu během několika minut.

Montáž a demontáž žacích adaptérů New Holland Varifeed nyní ještě komfortnější, protože všechny adaptéry Varifeed mají pouze jednu kloubovou hřídel na levé straně. Vodicí kolečka pro optimalizované vedení výšky lze hydraulicky přepínat mezi přepravní a pracovní polohou.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2026 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down
Přehled ochrany osobních údajů

Tento web používá soubory cookie, abychom vám mohli poskytnout tu nejlepší možnou uživatelskou zkušenost. Informace o souborech cookie se ukládají ve vašem prohlížeči a plní funkce, jako je rozpoznání vás, když se vrátíte na naši webovou stránku, a pomáhají našemu týmu pochopit, které části webu jsou pro vás nejzajímavější a nejužitečnější.