12.05.2023 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vysoce univerzální přepravní návěsy

Univerzální přepravní vozy Krone řady GX jsou oblíbenými pomocníky při přepravě řezanky od řezaček do místa uložení. Pro maximální univerzálnost využití návěsů řady GX vyvinuli konstruktéři Krone unikátní vyprazdňovací zařízení vozu.

Při vykládání nákladu, ale i při jeho případném nakládání do ložné plochy (balíky), jsou v součinnosti robustní textilní pás, dva řetězy a transparentní přední čelo. Pás o šířce 2000 mm je velmi robustní - s tloušťkou 3,8 mm se pyšní pevností, rovnající se zatížení 50 t. Uvnitř pásu jsou dvě vrstvy polyesterové tkaniny a povrch je z PVC. Spodní strana má nízký koeficient tření, takže se na ni nic nelepí.

Pás je pomocí příčné lišty s trojím hraněním a šroubů pevně spojen s pohyblivým čelem. Dva vpředu usazené hydromotory pohybují pásem včetně šikmého čela prostřednictvím řetězů s plochými články, z nichž každý odolá zatížení až 25 tun. O napínání řetězů se starají svislé pružiny, uchycené k pohyblivé čelní stěně. Oba hydromotory jsou vzájemně propojeny hřídelí a jsou tak mechanicky synchronizovány. Díky tomu nemůže při pohonu pásu dojít k působení zkrutných sil na šikmé čelo. Hydromotory z vlastního vývoje firmy Krone spolu s robustními tažnými řetězy zaručují konstantní rychlost vyprazdňování vozu.

Zároveň díky kontinuálnímu tahovému pohybu čela směrem dozadu dojde vždy k rovnoměrnému vyprázdnění vozu bez zbytkových množství nákladu. Stejně praktické je utěsnění bočnic pomocí gumových stěrek, takže nedochází k žádným ztrátám během nakládky a přepravy jemných komodit jako např. pšenice nebo řepka. Více informací v Zemědělci č. 18/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down