Vysokorychlostní servomotory v akci

Německá firma Rauch je rodinný výrobce s dlouhou tradicí. Založena byla v roce 1921 a v současnosti v jejím vedení stojí již čtvrtá generace. Firma se specializuje na techniku pro aplikaci minerálních hnojiv. Má evidováno více než 150 patentů, a za svou historii obdržela také celou řadu národních a mezinárodních ocenění. Zrovna tak tomu bylo i na podzimním veletrhu Agritechnica, kde firma Rauch prezentovala svou aplikační techniku v hale č. 9. Důraz na inovativnost potvrdila stříbrná medaile, jíž byla firma Rauch oceněna za svou účast v projektu platformy pro výměnu dat DKE-Data Agrirouter.

Platforma v prezentované podobě je výsledek několikaletého společného vývoje řady výrobců zemědělské techniky a firmy DKE-Data GmbH & Co. KG. Tato firma také nový Agrirouter ve své expozici v hale 15 prezentovala.

Řešení, která přesahují hranice jednotlivých výrobců techniky, jsou stále oblíbenější, a nový agrirouter je jedním z nich. Umožňuje totiž výměnu dat mezi technikou a zemědělským softwarem různých výrobců. Takováto komunikace doposud chyběla a mnozí zemědělci či poskytovatelé služeb nový produkt vítají. Sbírání dat bude fungovat i v rámci strojového parku, složeného ze strojů různých značek.

Díky tomu odpadne nutnost manuálního psaní poznámek a náklady na vedení evidence v podniku se sníží. Systém bude fungovat všude tam, kde je přístup k internetu. Uživatel si sestaví svůj vlastní Agrirouter a stanoví pravidla o tom, kdo s kým a v jakém rozsahu si může vyměňovat data.

Nový systém umožňuje v průběhu výroby evidovat veškeré pracovní operace na poli – od samého začátku až po dodávky hotových produktů.

Více informací v týdeníku Zemědělec č. 2.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *