Vysoký komfort i při nižším výkonu

(pal) Menším počtem strojů než v loňském roce se na letošním ročníku výstavy Země živitelka prezentovala jindřichohradecká společnost Some. Nebyla v tomto směru zcela jistě jediná, o poznání menší byly i expozice dalších tradičních vystavovatelů. „Naši zákazníci se mě ptali, zda letošní ročník bude po jarním velkolepém Techagru se stroji nebo bez. Vždycky říkám, že rozhodně se stroji, i když v menší míře. Jihočeský kraj je naším důležitým regionem, takže v Českých Budějovicích nemůžeme rozhodně chybět a vždy se snažíme přijít s nějakou novinkou, ale hlavně pozvat své dlouholeté odběratele a po někdy hektickém létě vytvořit trochu pohody,“ říká generální ředitel společnosti Some Ing. Bohdan Soukup.
Jaké zajímavosti mohli návštěvníci v expozici firmy spatřit letos u příležitosti „malé živitelky“? Stejně jako v Brně určitě zaujal traktor z produkce koncernu Same Deutz-Fahr Group Lamborghini R 6 ve stříbrné barvě. Je to stroj, jehož řady se vyrábějí v rozsahu výkonu 100 až 120 koní. I přestože jde o traktor nižší výkonové třídy, může v něm obsluha využít všech špičkových technologických prvků používaných u nejsilnějších modelů. Traktor se kromě vystavené stříbrné verze vyrábí i v tradiční červené barvě značky Same. Vystavený exponát byl osazen čelním nakladačem Sigma 4, které jsou součástí nabídky společnosti Some. Ale nechyběly ani zástupci dalších důležitých produktů, ať již jde o zemědělské stroje rakouského výrobce Pöttinger, nebo výběr exponátů komunální i lesnické techniky. Novinkou v nabídce jsou krmné míchací vozy Luclar.
„Letošní rok považujeme za obchodně úspěšný, zhruba 70 % podílu našeho obratu tvoří zemědělská mechanizace, mezi kterou vedou traktory a produkty značky Pöttinger, dalších 30 % potom komunální a lesnická technika, ať již jde o malotraktory BCS, či soubor strojů na zpracování dřevního odpadu. Podíl komunální techniky se ale pozvolna zvyšuje,“ uvedl Bohdan Soukup.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *