Vyspělé stroje z moderní továrny

Během loňských dnů otevřených dveří Grimme Technica si mohla téměř třicítka našich pěstitelů brambor prohlédnout i výrobní závody společnosti Grimme. Tato rodinná firma sídlící v německém Damme, která ještě před pětadvaceti lety fungovala na úrovni větší strojní stanice, patří v současnosti mezi přední světové výrobce techniky pro pěstování, sklizeň a skladování brambor či zeleniny. V současnosti vyrábí téměř sto základních typů strojů.

Na českém trhu ji zastupuje třeboňská společnost U + M Servis, od roku 1991 jako obchodní partner společnosti Unicom a od roku 1997 již jako samostatný dovozce. Během pětadvaceti let našlo uplatnění na českém trhu už téměř 600 technicky vyspělých a spolehlivých  strojů Grimme.

A v čem tkví tak neobvykle rychlý rozvoj společnosti Grimme? „Především měla dobrý čuch na konstruktéry a nelitovala investic do vývoje,“ vysvětluje Ing. Daniel Trefil ze společnosti U + M Servis. „Nebála se ani nových technologií ve výrobě, už v devadesátých letech používala laserové obráběcí stroje a moderní lakovnu ohleduplnou k životnímu prostředí. Postupně převzala řadu firem, které na trhu s bramborářskou technikou něco znamenaly, a to i v Americe, takže nevyvíjela něco, co už bylo vymyšlené a v zemědělské praxi se osvědčilo. Což mělo také velký vliv na rychlost technické progrese. A když převzala firmu Gruse zabývající se sázecí technikou, zkompletovala celý sortiment strojů pro pěstitele brambor. I v tom je dnes její síla. Investice do vývoje a výroby vedly postupem času nejen ke špičkovým technologiím, ale i k výraznému rozšíření sortimentu.*

Více naleznete v Zemědělci č. 1.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *