Vyspělé technologické systémy

Do portfolia nové divize závěsné techniky ve společnosti AGROTEC a. s., patří také postřikovače francouzské firmy Berthoud, která se zabývá pouze jejich výrobou. Toto úzké zaměření má výrazný vliv na špičkovou kvalitu postřikovačů, jež oceňují zemědělci ve více než padesáti zemích světa

V sortimentu firmy Berthoud nechybí modely jak v neseném provedení s nádržemi o objemu od 200 l, tak i návěsné a samojízdné postřikovače s objemem nádrže až 5500 litrů.

Širší prodejní síť
„Na českém trhu patří postřikovače Berthoud k absolutní špičce,“ je přesvědčen Viktor Čiháček, produktový manažer divize závěsné techniky společnosti Agrotec. „Ať už vzhledem k čerpadlům, které nemají ve světě konkurenci, či patentovanému zavěšení ramen, ale i unikátnímu systému odpružení. Zájem je především o tažené či samojízdné modely. Nesené jsou určené především menším farmářům, kteří jsou ekonomicky více zranitelní a často na tak technicky vyspělé modely finančně nedosáhnou. Na český a moravský trh začínají zároveň již pronikat i rosiče Berthoud, jež patří mezi absolutní světovou špičku.
I přes nepříznivou ekonomickou situace v českém zemědělství jsme v roce 2009 prodali pět samojízdných postřikovačů, šest tažených modelů a čtyři rosiče. V současné době máme v České republice dvanáct prodejců. Počítáme s rozšířením prodejní sítě, obchodní partneři, kteří budou prodávat techniku Kuhn, budou mít v nabídce i postřikovače Berthoud. Jsou to totiž produkty, které se vzájemně dobře doplňují.“

Klenot vystavený v Brně
Na veletrhu Techagro je pro návštěvníky připraven tažený postřikovač Tenor. I když je to novinka roku 2007, patří stále k technicky nejvyspělejším. Jde o nejvyšší řadu tažených postřikovačů Berthoud s objemy nádrží 2800, 3500, 4300 a 5500 litrů, u nichž lze zvolit ocelová ramena Axiale o záběru 24 až 33 m, nová ramena Kondor 32, 36 a 38 m, nebo duralová ramena Ektar v záběru 36 až 42 m. Šířku nápravy je možné plynule měnit v rozmezí od 1,8 do 2,25 metru.
Klenotem mezi modrými postřikovači je na brněnském veletrhu nový samojízdný model Raptor, jež nahrazuje původní postřikovače Boxer. „Zemědělci u něj ocení především jednoduchou obsluhu, zejména ruční ovládání na jednom místě Dualmatic nebo elektrické ovládání z kabiny Dualelec, ale i snadnou dostupnost všech ovládacích prvků, nové úložné prostory, prostornější kabinu a vysokou pojezdovou rychlost,“ vysvětluje Viktor Čiháček. „K dalším přednostem patří přimíchávání pesticidu do čisté vody, vyplachování na poli, snížení objemu zbytkové kapaliny, přesné měření objemu postřikové jíchy, snadná údržba a pohodlný i bezpečný provoz. Všechny postřikovače Berthoud využívají snímače tlaku v postřikovací soustavě a snímače impulzů na kole, takže při otáčení na souvrati, nebo dalším jiném zpomalení stroje je otázkou několika desetin sekundy, než počítač automaticky upraví množství postřiku. Tím se zabraňuje velkým ztrátám postřikové kapaliny.“
Postřikovače Raptor se vyrábějí s nádržemi o objemu 3200, 4200 a 5200 l a s proplachovací nádrží na 440 a 450 litrů. Světlost podvozku lze zvýšit až na 1,6 m, rozchod kol je pak možné měnit v rozsahu 1,7 až 3,0 metry. Výhodou oproti konkurenci je tzv.“nadbíhání“ zadní nápravy do svahu, což zabraňuje dvojitým kolejím při jízdě po vrstevnici. Pojezd má tři rychlostní rozsahy: 0-16 km/h, 22 km/h, 40 km/h. Klimatizovaná kabina s filtrací zamezuje průniku pesticidů a společně s panoramatickým výhledem zajišťuje bezpečnost pracovního prostředí. V nabídce jsou ocelová ramena Axiale 24-33 m, nebo hliníková ramena EktarR 36-44 m, ale i nový typ ramen Kondor, které se již skládají na několik částí. Zajímavý je i vysoký výkon, bratři Lukášové na Lounsku zvládali v řepce při záběru pouhých 24 metrů 200 až 250 ha denně.

Klíčové informace
-Nová divize závěsné techniky v rámci společnosti AGROTEC a. s., má ve své nabídce i postřikovače francouzské firmy Berthoud.
-Tyto stroje patří ve svém oboru k absolutní světové špičce.
-Klenotem mezi modrými postřikovači je nový samojízdný model Raptor, který nahrazuje původní postřikovače Boxer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *