24.10.2023 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyspělý stroj pro pásové zpracování

Pelhřimovská společnost CIME, s. r. o., předvedla na Dnu Zemědělce v Kameni klasický stroj pro technologii strip-till Sly SC8R Stripcat II vybavený děleným čelním zásobníkem o objemu 2200 litrů.

Dvoufázový postup

Firma Cime doporučuje dvoufázový postup: přes zimu se půda slehne a na jaře se do pásů rovnou seje nebo se pracovní orgány vymění za mělký strip-till, a pásy se ještě jednou zpracují v horní vrstvě 10 cm. Provzdušněný pozemek je připraven  k setí. Celý stroj je možné posunout o půl řádku vlevo nebo vpravo a v porostech kukuřice se pak dá využít jako plečka, ač jede traktor v původních kolejích. Nebo lze do meziřádků aplikovat hnojivo. Sly SC8R Stripcat II je určen k založení porostu kukuřice, řepky, meziplodin i obilnin či dalších plodin.

Snadné nastavení i ovládání

Stroj druhé generace SLY Stripcat se vyrábí v taženém, poloneseném nebo neseném provedení se čtyřmi až 24 řádky s roztečí od 45 do 90 cm. Jde o velice jednoduchý, přitom konstrukčně sofistikovaný stroj, který spolehlivě pracuje i v těžkých půdních a kamenitých podmínkách. Při pracovní rychlosti až 15 km/h zaručuje veliký plošný výkon. Obsluha může za jízdy z kabiny traktoru plynule nastavovat přítlak až 600 kg, který zaručuje rovnoměrné dodržení hloubky zpracování půdy za každých podmínek v rozmezí 15 až 30 cm. Během této pracovní operace lze také dodat do půdy hnojivo, ať už minerální v dávce až 250 kilogramů na hektar, nebo digestát či kejdu v maximálním množství 40 metrů krychlových na hektar. Na stávající jednotky Stripcat II je možné přidat i výsevní jednotky, jednořádkové nebo dvouřádkové s nastavitelnou roztečí od 17 do 23 cm. Nastavení a ovládání stroje je snadné. změna rozteče řádků je jednoduchá, mechanická, ostatní nezbytná nastavení se dělají z kabiny traktoru pomocí pneumatických či hydraulických systémů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down