Vyšší kvalita i flexibilita nových manipulátorů

Jeden z předních výrobců manipulační techniky, firma Merlo, má výrobní závod ve vesnici San Defendente di Cervasca na severu Itálie. Továrna se vyznačuje nejen prostorností a logickým členěním výroby, ale také moderním vybavením. Firma intenzivně zapracovala na zjednodušení výroby a na dalším zvýšení kvality svých produktů. Výsledkem je modulární systém výroby manipulátorů.

Na výrobní lince se k sobě sestavují jednotlivé modely podle typu a provedení konkrétního stroje, což ve srovnání se současnou technologií je jednodušší a rychlejší postup. Firma Merlo zavádí pokrokový modulární systém výroby manipulátorů z mnoha důvodů. Poskytuje vyšší úroveň flexibility, umožní ještě více rozšířit nabídku typů a provedení manipulátorů, které bude možné také dříve vyrobit, čímž se zkrátí dodací lhůty. Vysoká úroveň standardizace znamená zjednodušení výroby komponent, které jsou pro velký počet manipulátorů společné (například to platí o rámech). Nový systém je také cestou pro další zvýšení kvality strojů.

Každý manipulátor je rozčleněn do čtyř částí, které se montují paralelně na menších výrobních linkách. Na montážní lince se pak smontují dohromady.

Zrod manipulátorů Merlo již v modulárním systému výroby si redakce mohla prohlédnout na nové montážní lince. Na začátku linky je rám, k němuž se postupně připojují nápravy, pneumatiky, modul motoru s čerpadly, modul kompletně osazené kabiny či kabeláž.

Manipulátory Merlo, vyrobené na nové montážní lince, jsou osazovány motory Deutz, které splňují emisní normu stupeň IV. Smontovaný stroj následně opustí výrobní halu a na volné ploše jej čeká důkladná kontrola všech funkcí.

Na výrobní lince bylo mimo jiné dobře patrné, jak velkou světlou výšku teleskopické manipulátory Merlo mají. Je to dáno konstrukcí náprav, které si firma vyvíjí a vyrábí na samostatné moderní výrobní lince právě pro využití v manipulátorech.*

Více informací přinese časopis Mechanizace zemědělství 3/2015.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *