Nový kit pro přesné secí stroje

Firma Väderstad představí na veletrhu Agritechnica zajímavou inovaci v podobě kitu pro drobná semena, který zvýší přesnost setí takových osiv, jako je řepka či cukrová řepa secími stroji Tempo. Tento kit bude k dispozici pro všechny modely Tempo od února 2018.

Zvýšením přesnosti setí malých semen se rozšíří využitelnost secích strojů Tempo v podniku. Vytvořením vhodných podmínek pro vegetaci se také zvýší výnos.

Přesný secí stroj Väderstad Tempo dokáže vysévat širokou paletu různých plodin: kukuřici, cukrovou řepu, sóju, řepku, bavlnu nebo čirok. Nový kit pro jemné osivo bude nabízen pro všechny přesné secí stroje Tempo, od čtyřřádkového provedení Tempo R4 až po šestnáctiřádkové Tempo L16. Kromě toho si mohou i uživatelé své stávající stroje Tempo tímto kitem dodatečně vybavit.

Ukládání malého a jemného osiva do malé hloubky vyžaduje od přesného secího stroje jemné zacházení se semeny. Hlavními komponenty kitu pro jemná osiva jsou flexibilně zavěšené záchytné kolo a dále možnost vzájemného přestavení úhlu přítlačných uzavíracích kol.

Úkolem záchytného kola je zajistit optimální uzavření půdy poté, co zrno opustí semenovodnou trubici. Zrno je přitom velmi jemně překryto půdou. To je velice důležité u jemného osiva, uloženého v malé hloubce, jako je řepka anebo cukrovka.

Aby bylo možné dosáhnout optimálního uzavření výsevní rýhy při mělkém setí, může být přestavován úhel uzavíracích kol. Změna se provede jednoduše pomocí páky na každé výsevní jednotce.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *