Vyšší produktivita a lepší kvalita

Vyšší produktivitu práce a lepší kvalitu objemné píce zaručují lisy s integrovanou baličkou. Společnost KUHN CENTER CZ má i v této kategorii produktů co nabídnout. Navíc v letošním roce přichází s řadou novinek, které byly představeny na loňském veletrhu Agritechnica v Hannoveru. Jde o stroje s pevnou i variabilní lisovací komorou, které vycházejí ze stejných modelů bez baličky, ale také speciální lis, u nějž probíhá lisování a balení v jedné operaci, aniž by balík opustil lisovací komoru.

Kombinované lisy KUHN s pevnou nebo variabilní komorou jsou vybaveny tandemovou nápravou. Pracují rychle, kvalitně a s nízkými provozními náklady, o čemž se přesvědčuje čím dál tím více zemědělců.

Jedinečnou konstrukcí se může pochlubit kombinovaný lis Kuhn i BIO+, u nějž probíhá lisování a balení v jedné operaci, aniž by balík opustil lisovací komoru. Velmi kompaktní a lehký model i BIO+, s nímž lze za hodinu vytvořit 30 až 35 balíků, je možné agregovat už s traktorem o výkonu 90 koní. Tento stroj je určen především farmářům, kteří nemají tak silný traktor a nechtějí do něj investovat. A nebo pro práci ve svažitých podmínkách, neboť je široký kolem tří metrů, má nízko položené těžiště a je vybaven flotačními pneumatikami. Pokud se lisuje vlhčí materiál, tedy řezanka senáže, lze vynechat síť a balík zabalit rovnou do fólie. Výsledkem je lepší slisovatelnost, a tím i delší trvanlivost senáže. Pomocí nového přídavného zařízení je od letošní sezóny možné zabalit balík fólií jenom po obvodu. Balíky sena či slámy tak mají volnou základnu, takže mohou „dýchat“, přitom venku nepromoknou, což má vliv na kvalitu píce a její trvanlivost.*

Více o kombinovaných lisech Kuhn naleznete v Zemědělci č. 11.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *