26.09.2022 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vyšší výkonnost s novou kombinací

Firma Kuhn patří k inovativním výrobcům. Stále přichází s novinkami a jednou takovou čerstvou novinkou je v jejím programu největší žací kombinace. Má označení FC 13460 RA, disponuje zařízením na souběžnou úpravu píce a variabilním pracovním záběrem 12,4 až 13,4 m. Výkonnost s tímto strojem tedy zcela překonává běžné meze.

Sečení velké plochy jediným strojem umožňuje dosahovat také úspor paliva a nákladů na pracovní sílu. Hmotu dokáže nová žací kombinace odkládat na široko pro zavadání na pokosu, anebo pak díky integrovaným příčným pásovým dopravníkům na jeden středový řádek. Díky tomu odpadá operace shrnování. I ve třetích a čtvrtých sečích je pak vytvořen dostatečně objemný řádek pro následně jedoucí výkonný sklizňový stroj, ať je to senážní návěs či samojízdná sklízecí řezačka. V jediném přejezdu vytvoří žací kombinace Kuhn FC 13460 RA řádek o šířce asi 1,80 m až 3 m – z pracovního záběru více než 13 m.

Formování širšího a rovnoměrně tvarovaného středového řádku pro rovnoměrné zavadání a lepší sběr sklízecí řezačkou umožňuje teleskopicky roztažitelná náprava. Tento podvozek zároveň zajišťuje i dostatečnou stabilitu kombinace na svazích. Široké nízkotlaké pneumatiky nevytvářejí koleje ani na mokré půdě a nepůsobí škodlivě na půdní strukturu. Zároveň díky svému velkému pracovnímu záběru žací kombinace Kuhn FC 13460 RA vhodně zapadá do technologií řízených pojezdů po pozemcích CTF.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down